هزینه هنگفت گواردیولا برای دژ دفاعی؛ درست بشو هست؟

  • کد خبر : 210610
  • 10 مهر 1399 - 17:53
هزینه هنگفت گواردیولا برای دژ دفاعی؛ درست بشو هست؟

به گزارش نیوز، روبن دیاس مدافع بنفیکا با قراردادی به ارزش حدوداً ۶۵ میلیون پوند رسماً به منچسترسیتی پیوست. این یک انتقال ساده نیست و درست مثل خیلی از انتقال‌های قبلی سیتیزن‌ها در خط دفاعی، توجه رسانه‌ها را در پی دارد و این سؤال را کارشناسان و هواداران سیتی از خودشان می‌پرسند که «پس چه زمانی خط دفاعی تیم ما اصلاح می‌شود؟» هزینه‌های پپ گواردیولا از سال ۲۰۱۶ که سرمربی سیتی شده را جمع زدیم و به مبلغ ۴۷۳٫۲ میلیون پوند رسیدیم. هزینه‌ای هنگفت برای بهبود شرایط. برخی مدافعان به کار سیتی آمده‌اند و برخی نتوانسته‌اند اعتماد پپ را جلب کنند. آیا ولخرجی گواردیولا برای خط دفاعی تیمش باز هم ادامه خواهد داشت؟ خریدهای او در این خط را بررسی خواهیم کرد.

فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶
اولکساندر زینچنکو مدافع کناری که البته قابلیت بازی در پست وینگر را هم دارد از تیم اوفا روسیه جذب شد. این بازیکن اوکراینی هزینه خاصی نداشت و فقط ۱٫۷ میلیون پوند برای استخدامش به باشگاه روسی پرداخت کردند. زینچنکوی ۲۳ ساله در حد هزینه‌ای که برایش شده مهره خوبی برای سیتی بوده و در همین باشگاه نامی برای خودش دست‌وپا کرده است. جان استونز را باشگاه منچسترسیتی در حالی جذب کرد که انتظار می‌رفت پدیده دفاعی فوتبال انگلیس بتواند ستاره تیم جدیدش باشد. بازیکن پیشین اورتون را در ازای ۴۷٫۵ میلیون پوند خریدند و حالا با وجود اینکه وارد پنجمین فصلش با سیتی شده، هنوز در پی یافتن جایگاهی در ترکیب اصلی است.
مجموع هزینه: ۴۹٫۲ میلیون پوند

فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷
بیشترین ولخرجی را سیتیزن‌ها در خط دفاعی این فصل کردند. کایل واکر مدافع راست ملی‌پوش تاتنهام با ۵۴ میلیون پوند و رکوردشکنی در آن زمان به سیتی پیوست. او که گران‌ترین دفاع سیتیزن‌ها محسوب می‌شد خیلی زود در تیم جدیدش جا افتاد و می‌توان گفت بازیکن موفقی بوده. واکر هیچ‌گاه اعتماد پپ را از دست نداد و همیشه بازیکن اصلی بوده. دانیلو در رئال‌مادرید با اشتباهاتش شناخته می‌شد و وقتی به سیتی پیوست همه تعجب کردند. هیچ‌وقت برای ثابت بازی کردن به سیتی نیامده بود و تنها مصدومیت واکر و مندی باعث می‌شد به ترکیب برسد. برای جذب او ۲۶٫۵ میلیون پوند هزینه شده بود. بعد از ۲ سال هم تیم را ترک کرد و به یوونتوس رفت. بنژامن مندی ستاره موناکو بود و به‌عنوان یک بازیکن تراز اول به سیتی پیوست. با این حال او که ۵۲ میلیون پوند هزینه برای سیتیزن‌ها داشت بارها مصدوم شد و دست پپ را در پوست‌گردو گذاشت. او در ۳ فصل گذشته هیچ‌وقت در بیش از نیمی از بازی‌های لیگ برتر حضور نداشته. اریک گارسیا همان فصل با ۱٫۵ میلیون پوند از آکادمی بارسلونا آمد. این مدافع آینده‌دار تازه مطرح شده و پس از چند بازی خوب کاتالان‌ها تمایل‌شان برای بازگرداندن او را اعلام کردند. برای قضاوت در مورد گارسیا بیشتر باید صبر کرد. آیمریک لاپورت مدافع محبوب پپ بود که مدت‌ها برای خریدش برنامه داشت و سرانجام ژانویه ۲۰۱۸ او را به خدمت گرفت. می‌توان گفت مدافع پیشین اتلتیک‌بیلبائو بهترین خرید پپ در خط دفاعی بوده. برای جذب او ۵۷ میلیون پوند هزینه کردند.
مجموع هزینه: ۱۹۱ میلیون پوند

فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸
فیلیپ سندلر مدافع جوان هلندی از زووله جذب شد. مشخصاً او برای ثابت بازی کردن به سیتی نیامده بود. ۲٫۷ میلیون پوند برای این بازیکن هزینه کردند. حالا سندلر پس از مدتی بازی کردن به صورت قرضی در اندرلخت به سیتی برگشته و منتظر فرصت است. او تنها خرید پپ برای خط دفاعی در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ بود.
مجموع هزینه: ۲٫۷ میلیون پوند

فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹
آنخلینیو مدتی در آکادمی منچسترسیتی عضویت داشت و بعد از اینکه به تیم اصلی رسید بارها قرض داده شد. این مدافع چپ اسپانیایی یک فصل به آیندهوون فروخته شد اما با درخششی که در هلند داشت دوباره در ازای ۵٫۳ میلیون پوند به سیتی برگشت. بازگشت به سیتی همانا و نیمکت‌نشینی دوباره همانا اما وقتی به لایپزیش قرض داده شد، مشخص شد در سیتی، پپ به او کم‌توجهی کرده. حالا هنوز هم به صورت قرضی در تیم آلمانی بازی می‌کند و شاید در آینده که به سیتی برگردد بازیکن ثابت شود. ژوآئو کانسلو مدافع راست یوونتوس را برای اینکه ذخیره مناسبی برای مدافعان کناری داشته باشند به خدمت گرفتند. ۶۰ میلیون پوند برای این بازیکن پرتغالی هزینه شد. کانسلو رقابت خوبی با دیگر بازیکنان در پست خودش دارد، ولی بیشتر نیمکت‌نشین بوده.
مجموع هزینه: ۶۵٫۳ میلیون پوند

فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰
ناتان آکه مدافع هلندی که پیش از این عضو چلسی بود، تصمیم گرفت به تیم سابقش برنگردد و شاگرد گواردیولا شود. او را پپ برای حضور در ترکیب اصلی تیمش به خدمت گرفت و باشگاه منچسترسیتی ۴۰ میلیون پوند برایش هزینه کرد. در بازی اول فصل عملکرد خوبی داشت و در بازی دوم با وجود اینکه سیتی از لستر ۵ گل خورد، او به حریف گل زد. برای قضاوت درباره آکه هم باید صبر کرد. در نهایت هم ۶۵ میلیون پوند برای خرید روبن دیاس به بنفیکا پرداخت کردند و باید ببینیم او چه وضعیتی در لیگ برتر خواهد داشت.
مجموع هزینه: ۱۰۵ میلیون پوند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=210610

ثبت نظر

-