شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۲۰۵ هزار نفر عبور کرد

  • کد خبر : 207150
  • 08 مهر 1399 - 10:40
شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۲۰۵ هزار نفر عبور کرد
به گزارش افکارنیوز،

 طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۳۳ هزار و ۵۱۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به  کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۱۴۷ هزار و ۷۵۱ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۳۱۰ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۰۵ هزار و ۶۲ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا کاهش نسبی داشته و قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور تاحدودی مجدداً روند صعودی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۳۶۱ هزار و ۶۱۱ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۰۹ هزار و ۸۰۸ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به هشت میلیون و ۷۶۳ هزار و ۴۸۵ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۲۷ هزار و ۳۹۷ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۱۲ هزار و ۷۱۱ مورد ابتلا و ۱۵ هزار و ۶۳۳ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۵۶ هزار و ۴۶۰ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

با اینحال، نیویورک با ۳۳ هزار و ۱۴۰ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۳ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۴۸۸ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۸۲۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۳ میلیون و ۶۴ هزار و ۲۶۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۶ میلیون و ۷۴ هزار و ۷۰۲ مورد ابتلا و ۹۵ هزار و ۵۴۲ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۷۴۵ هزار و ۴۶۴ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۵۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=207150