افزایش بازرسی‌ها از بازار اقلام اساسی

  • کد خبر : 204423
  • 06 مهر 1399 - 14:54
افزایش بازرسی‌ها از بازار اقلام اساسی
به گزارش نیوز،

عباس تابش معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره وضعیت بازرسی‌ها و نظارت‌ها بر بازار  اقلام اساسی  گفت: برنامه ریزی کرده‌ایم که گشت بازار را از کف بازار به سمت مبادی ورود کالا یعنی واحد‌های تولیدی، اقلام در گمرکات و بنادر که بیشترین تاثیر را در بازار دارند ببریم.گشت بازرسی نسبت به سال گذشته ١٧درصد رشد داشته است.

او ادامه داد: به لحاظ بازرسی افزایش داشته ایم و به لحاظ تعداد بازرسی رشد ١٠ درصدی را تجربه کرده ایم اما در انتقال حس بازرسی برای اجرای صحیح دستور العمل ها به خوبی عمل نشده است و همین موضوع گلایه مندی رییس جمهور را در برداشته است. وقتی آقای روحانی  از ما گلایه مندند باید بیشتر کار کنیم تا وضعیت را از این بهتر کنیم.

رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: اگر در واحد‌های تولیدی بخواهیم بازار را کنترل کنیم می توانیم بیشتر موثر باشیم. اینکه زمان رسیدگی به پرونده ها طولانی است همه این‌ها مربوط به تعزیرات نیست.

او بیان کرد: پرونده ها مربوط به کسانی است که اجحاف در حق مصرف‌کننده داشتند و اولویت ما دستیابی به  کوتاه ترین راه برای رسیدگی به پرونده ها و تادیب کسانی که تخلف می کنند است. پیگیر اصلاحات قوانین جدید با توجه به شرایط اقتصادی موجود هستیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=204423

ثبت نظر

-