منچسترسیتی – لسترسیتی‌‌؛ استارت قوی

  • کد خبر : 204323
  • 06 مهر 1399 - 13:39
منچسترسیتی – لسترسیتی‌‌؛ استارت قوی

به گزارش نیوز، امروز، ساعت ۱۹، ورزشگاه اتحاد‌‌؛ منچسترسیتی در نخستین بازی خانگی‌اش در فصل جدید لیگ برتر انگلیس میزبان لسترسیتی خواهد بود. البته این روزها خیلی میزبانی و مهمانی فرقی ندارد، چراکه در ورزشگاه‌های انگلیس هنوز خبری از حضور هواداران نیست.

منچسترسیتی‌‌؛ با ۱۳ بازیکن!
در همین ابتدای فصل منچسترسیتی شرایط خطرناکی دارد. البته پپ گواردیولا در حالی از در اختیار داشتن تنها ۱۳ بازیکن از تیم اصلی‌اش صحبت می‌کند که همین تیم ناقص سیتیزن‌ها هم پر از ستاره است. مهاجم نوک ندارند و در بازی حساس مقابل لسترسیتی باید بدون آگوئرو و ژسوس به میدان بروند. گواردیولا دوست ندارد از همین ابتدای فصل تیمش از کورس عقب بیفتد، در حالی که تیم‌های ۶ امتیازی زیادی همین الان در لیگ برتر وجود دارند. در اولین بازی فصل مقابل ولورهمپتون، منچسترسیتی نشان داد تیم آماده و سرحالی است. گواردیولا تلاش کرده در مدت زمان کوتاه توان تیمش را دوباره برگرداند و حالا همه‌چیز از نو شروع شده. پپ اگرچه دوست دارد تیمش بعد از چند فصل ناکامی در مسابقات اروپایی موفق باشد اما بعد از اینکه قهرمانی فصل پیش لیگ برتر از دست رفت، برای این جام هم عطش بالایی خواهد داشت.

لسترسیتی‌‌؛ روباه زیرک
وقتی روباه‌ها با کلودیو رانیری قهرمان لیگ برتر شدند، افت کردند و همه فکر می‌کردند اوجِ لسترسیتی همان یک فصل بود اما این باشگاه کم‌کم با گرفتن تصمیم‌های درست و انتخاب‌های خوب، دوباره اوج گرفت، نه در حد حضور در کورس قهرمانی، بلکه در حد رسیدن به جمع بزرگان. در حال حاضر اگر بخواهیم بیگ‌سیکس را بیگ‌سِون خطاب کنیم، می‌توانیم لستر را به آن ۶ تیم دیگر بیفزاییم. برندان راجرز که در سلتیک تیمی جذاب ساخته بود، انتخاب خوبی برای روباه‌ها به‌شمار می‌رفت. در لیگ برتر هم مربی موفقی بود، مثل زمان حضورش در لیورپول که با وجود کمبودها می‌توانست حتی تیمش را قهرمان لیگ برتر کند. حالا لسترسیتی با ۲ برد فصل جدید را شروع کرده و می‌خواهد مثل فصل پیش بزرگان را به چالش بکشد. البته فصل پیش با وجود تمامی روزهای خوبی که داشتند، از پس منچسترسیتی برنیامدند. آیا لستر خیلی زود ترمز تیم گواردیولا را خواهد کشید؟

آخرین جدال
بازی برگشت فصل قبل لیگ برتر را منچسترسیتی به سختی از لسترسیتی برد. برد یک بر صفر با گل دقیقه ۸۰ ژسوس.
آمار بازی
۱۸) هم منچسترسیتی و هم لسترسیتی فصل‌هایی در لیگ برتر حضور نداشته‌اند و به همین دلیل فقط ۱۸ مرتبه در این لیگ به مصاف هم رفته‌اند. ۱۰ بازی را منچستری‌ها برده‌اند و ۶ برد برای لستری‌ها ثبت شده. ۲ بازی هم مساوی شده است.
۳) شاگردان پپ در ۳ باز آخرشان مقابل لسترسیتی برنده زمین را ترک کرده‌اند.
۶) منچسترسیتی رکوردی جالب اخیراً ثبت کرده. این تیم در ۶ بازی اخیرش در لیگ برتر نیمه اول را با برد ۲ گله یا بیشتر به پایان رسانده.
۳) روباه‌ها شانس دارند برای نخستین مرتبه در تاریخ‌شان در لیگ برتر با ۳ برد متوالی کارشان را آغاز کنند.
۱۱) سیتیزن‌ها در ۱۱ بازی آخر خانگی‌شان در لیگ برتر نباخته‌اند. آخرین شکست‌شان در اتحاد دسامبر ۲۰۱۹ در دربی منچستر بوده.
۴) گابریل ژسوس برگ برنده سیتیزن‌ها مقابل لستر بوده. او در ۵ بازی آخرش مقابل این حریف ۵ گل زده اما در بازی امروز غایب خواهد بود.
۵) جیمی واردی هم آمار خوبی مقابل منچسترسیتی داشته. ستاره خط حمله لستر در ۸ بازی آخر مقابل این حریف ۵ گل زده و یک پاس‌گل ارسال کرده.

مصدومان و محرومان
منچسترسیتی ستاره زیاد دارد اما گواردیولا می‌گوید تا حدودی دستش بسته است. سرخیو آگوئرو و گابریل ژسوس هردو مهاجم نوک تیمش مصدوم هستند. برناردو سیلوا، ایلکای گوندوغان، نیکولاس اوتامندی، ژوآئو کانسلو و اولکساندر زینچنکو هم به دیدار با لستر نخواهند رسید. البته لسترسیتی هم کم مصدوم ندارد. ویلفرد اندیدی، ریکاردو پریرا، فیلیپ بنکوویچ، جنگیز اوندر و دمارای گری غایبان تیم راجرز خواهند بود.

ترکیب احتمالی دو تیم
منچسترسیتی: ادرسون، واکر، استونز، آکه، مندی، فرناندینیو، رودری، محرز، دبروینه، فودن و استرلینگ
لسترسیتی: اشمایکل، کاستانیه، اوانز، سویونجو، جاستین، پرس، پرات، مدیسون، بارنز و واردی

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=204323

ثبت نظر

-