تحریم‌های جدید آمریکا به بهانه یک قاتل

  • کد خبر : 201032
  • 03 مهر 1399 - 19:09
تحریم‌های جدید آمریکا به بهانه یک قاتل
به گزارش افکارنیوز،

 «الیوت آبرامز»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه مدعی شد که ایالات متحده امروز عصر برخی نهادها و مقامات ایرانی از جمله یک قاضی ایرانی را که در محاکمه، زندانی کردن و قصاص « نوید افکاری » نقش داشته‌اند تحریم خواهد کرد. 

وبگاه شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از آبرامز نوشته، « مایک پامپئو »، وزیر امور خارجه آمریکا پنج‌شنبه عصر (به وقت محلی) تحریم‌هایی را علیه «سید محمود ساداتی»، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز و زندان عادل‌آباد شیراز تحمیل خواهد کرد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز در جلسه کنگره مدعی شد: «این دادگاه‌های موسوم به “دادگاه‌های انقلاب” آن چیزی که همه در آمریکا دادگاه می‌شناسند نیست. هدف آنها حفظ قدرت برای رژیم (ایران) و به زندان انداختن افرادی است که به دنبال آزادی هستند یا حتی دستور اعدام این افراد را صادر می‌کنند.» 

وی در ادامه همچنین مدعی شد: «آنان (دادگاه‌ها) از حکم قاضی دستور می‌گیرند؛ دستوراتی که از آیت‌الله‌ها صادر شده و آنها عدالت را به تمسخر می‌گیرند.» 

«نوید افکاری» یک کشتی‌گیر شیرازی بود که چند هفته گذشته به دلیل قتل یکی از کارمندان دولتی در شهر خود و به درخواست اولیاء دم برای قصاص، به اعدام محکوم شد. 

قصاص نوید افکاری واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و اپوزیسیون ایران، وی را به عنوان فعال سیاسی مخالفت جمهوری اسلامی ایران جا زد. 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=201032