خادم‌الشریعه: در مسابقات آنلاین تقلب می‌شود

  • کد خبر : 191039
  • 27 شهریور 1399 - 3:05
خادم‌الشریعه: در مسابقات آنلاین تقلب می‌شود

خادم‌الشریعه: در مسابقات آنلاین تقلب می‌شودبه گزارش خبرورزشی، ساراسادات خادم‌الشریعه به مسابقات شطرنج سریع کارپف فرانسه دعوت شد. اولین استاد بین‌الملل شطرنج بانوان، تنها ایرانی است که برای دومین سال متوالی دعوت شده تا کنار ۱۵ شطرنج‌باز دیگر به‌صورت آنلاین رقابت کند. شطرنج‌بازان آبان در دو گروه هشت تیمی با هم مسابقه می‌دهند، اما او از رقابت‌های آنلاین راضی نیست: «در مسابقات آنلاین تقلب می‌شود. چون به‌جز یک دوربین که صورت شطرنج‌باز را نشان می‌دهد، کنترل دیگری نمی‌توان روی آن‌ها داشت. با همه این‌ها فیده مسابقات را برگزار می‌کند تا بازیکنان درآمدی داشته باشند و رونق این رشته هم حفظ شود.»

حضور او در المپیاد جهانی بازتاب زیادی داشت و خودش معتقد است که نتیجه اش شاهکار بوده: «المپیاد جهانی که واقعاً عالی بود. عملکردم در حد شاهکار بود، چون از مجموع ۸ صاحب ۷ امتیاز شدم آن‌هم بدون باخت و تنها با ۲ تساوی؛ به‌جز نتیجه از کیفیت کارم هم خیلی راضی بودم.»

حالا شطرنج‌باز ملی‌پوش زیر نظر مربی فرانسوی تمرین می‌کند: «زیر نظر مربی فرانسوی آنلاین تمرین می‌کنم و هزینه دستمزد مربی را هم به‌طور شخصی پرداخت می‌کنم، چون در شطرنج مشکلات اقتصادی دست پا‌گیر شده است.»

ساراسادات خادم‌الشریعه باید در لیگ چین مسابقه دهد، اما کرونا شرایط او را تغییر داده: «من و آقای پرهام مقصودلو تنها ایرانیان شاغل در لیگ چین هستیم، تیم من وابسته به یک بانک چینی است ولی فعلاً که وضعیت قرمز است و پرواز‌ها امکان‌پذیر نیست.»

انتخابات شطرنج هم پیش‌روست و بهترین شطرنج‌باز زن جهان درباره کاندیدای مدنظرش می‌گوید: «من به شادی پریدر رأی می‌دهم، چون او هم قهرمان آسیا بوده و هم اولین استادبزرگ شطرنج بانوان، بنابراین به عنوان یک ملی‌پوش تعصب زیادی نسبت به او دارم که در سمت نایب‌رئیس فدراسیون هم تجربیات اجرایی زیادی پیدا کرده است.»

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=191039