۹۰ درصد متقاضیان مسکن ملی آورده اولیه را واریز نکردند/ بدحساب‌ها حذف می‌شوند

  • کد خبر : 190479
  • 26 شهریور 1399 - 16:52
۹۰ درصد متقاضیان مسکن ملی آورده اولیه را واریز نکردند/ بدحساب‌ها حذف می‌شوند

به گزارش نیوز به نقل از ایلنا‌؛ خلیل محبت‌خواه درباره آخرین وضعیت پروژه ساخت مسکن در منطقه تهرانسهر اظهار داشت: مدل ساخت این پروژه مشارکتی است اما خارج از طرح مسکن ملی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در تهرانسر ۲ هزار مسکن ملی ساخته می‌شود، گفت: ساخت ۹۰۰ واحد در چهار بلوک در این منطقه آغاز شده‌ است. همچنین برای ساخت هزار و ۱۰۰ واحد دیگر اقدامات اجرایی فراخوان‌ها در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره مدت زمان تحویل این واحدها ادامه داد: شهریور ماه سال گذشته ساخت این واحدها آغاز شد. در قرارداد منعقد شده مدت زمان تحویل واحدها ۳۶ ماهه است و تاکنون ۱۲ ماه از این قرارداد طی شده است.

محبت‌خواه درباره نحوه عرضه واحد‌های تهرانسر گفت: هنوز ساز و کار تعریف شده برای نحوه عرضه آن به تصویب نهایی نرسیده است اما دو گزینه در نظر گرفته شده اول اینکه عرضه از طریق ثبت نام باشد و دوم اینکه نحوه عرضه در قالب فراخوان انجام شود.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت واریز آورده متقاضیان مسکن ملی استان تهران اظهار داشت: براساس پالایشی که انجام شده ۲۰ هزار نفر احراز شرایط شده‌اند و برای افتتاح حساب تایید شده‌اند اما تا کنون دو هزار نفر از این عدد نسبت به واریز وجه خود اقدام کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: البته با اقداماتی که اخیرا در راستای تسهیل ثبت‌نام و واریز وجه و ارایه مدارک انجام شده، استقبال افراد برای واریز وجوه افزایش یافته و روند رو به رشد است.

محبت‌خواه با بیان اینکه ۱۸ هزار نفر دیگر باید هر چه سریع‌تر نسبت به واریز وجه اقدام کنند، افزود: زمین‌ها آماده شده‌اند و ساخت این واحدها در برخی از مناطق هم آغاز و کلنگ‌زنی‌ها انجام شده، بنابراین مردم هم باید نسبت به واریز آورده اولیه که ۴۰ میلیون تومان است،‌ اقدام کنند و از افتتاح حساب تا ۱۵ روز فرصت واریز وجه را دارند وگرنه حذف می‌شوند.

وی همچنین درباره اعتراض متقاضیان وام ودیعه نسبت به متفاوت بودن شرایط در هر بانک گفت: دستورالعملی که نهایی و مصوب شده به طور یکسان برای همه متقاضیان به اجرا می‌رسد.     

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=190479

ثبت نظر

-