سنگ‌اندازی AFC روی پای پرسپولیس

  • کد خبر : 188473
  • 25 شهریور 1399 - 9:44
سنگ‌اندازی AFC روی پای پرسپولیس

نیوز/ اردشیر لارودی؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا، جنسش را لو میدهد! «ناشیخ» سلمان بحرینی هم خبث طینتش را رو میکند! خبث طینت و قلب سیاهش را، مجموعه بیمار!
نیش عقرب نه از ره کین است
اقتضای طبیعتش این است
این است شرح حال AFC که وقت را غنیمت شمرده و برای دشمنی، برای خوشآیند ارباب‌شان، هیچ فرصتی را از دست نمیدهند! و پیش از این هم از دست ندادهاند!
قرار است امشب پرسپولیس با التعاون عربستان بازی کند! مسابق‌های که آسان نخواهد بود! تقابلی که با انواع بدجنسی‌ها از سوی برگزار کنندگان توأم خواهد شد! بدند دیگر! دشمنند دیگر! چشم دیدن فوتبال ایرانی را ندارند! عقرب‌صفتها!
آیا امشب، پرسپولیس جدید را روانه میدان خواهد کرد؛ یحیای ما؟ آیا یکی از بازی‌های دلی و با تمام وجود پرسپولیس را خواهیم دید، بعد از مدت‌ها؟ از دروازه، چه کسی حراست میکند؟ تیم جدید یحیی، چه سر و شکلی خواهد داشت؟ چقدر متفاوت، چقدر جور دیگر؟ چقدر کامل‌تر از پارسال؟ بدون ترابی و بدون علیپور و کامل شدن!
التعاون در لیگ عربستان چه‌کاره است؟ پرسپولیس را در آسیا همه میشناسند! قهرمان چهارساله ایران ولی با یک ترکیب جدید! و این جدید بودن، چقدر جدیت همراه خود دارد؟

چموشی‌های AFC
صلابت تمام‌عیار سپاهان
تیمی کاملاً اصفهانی
فرق ندارد! تهران و اصفهان برای «ولد چموش»‌های ناشیخ سلمان، فرقی ندارند!
سپاهان نو شده! سپاهان تازه شده! سپاهان بدون امیر! سپاهان محرم! النصر چگونه فوتبال بازی میکند؟ تیم نویدکیا، با سال قبل، بلکه با چند هفته قبل چه فرقی دارد؟
اصلاً آیا قراری برای تغییر بازی و اراد‌های هم برای جور دیگر بودن وجود دارد؟ گفتیم اراده، باید دید علاوه بر این «برنامه»‌ای هم به چشم میخورد که نو باشد؟ برنام‌های که محرم برای مردان سپاهان ریخته باشد! نقشه بازی کردن! نقشه مسابقه دادن!
علاوه بر محرم نویدکیا، یک مرد ساکت هم زیر ذرهبین قرار دارد:… محمدرضا ساکت که با سپاهان دوران خوبی را سپری کرده است! و انتظار میرود باز هم بر همان نحو و همان منوال پیش بیاید! با یک تفاوت:
… مربیاش نواندیش است! بازیکنانش نسب به سال پیش، از نظر حرکتی و اسلوب پا به توپ گشتن، نونوارترند! سرتان را درد نیاوریم:
یحیی و پرسپولیس و استقلال و تراکتور، امسال حریف ناشناختهتری دارند: نویدکیا و تیمش!

بسازترین مدرسه فوتبال
تجلیل قشنگ از امیر ابوطالب
راهآهن چه بود و چه شد؟
یک‌شنبه است! ساعت از ۳ بعدازظهر گذشته و به ۳:۳۰ نرسیده است! در ورزشگاه راهآهن خبری هست! نادر فریادشیران میرود و میآید! در زمین شماره ۳، چهره‌های آشنا را میبینی! در ورزشگاه راهآهن واقع در شهرک اکباتان! روزی روزگاری راهآهنی بودن یعنی فوتبال بلد بودن! مجتبی محرمی، ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس، بیژن طاهری، مرتضی یکه، مرتضی فنونیزاده، عزت طاهرخانی، حافظ طاحونی؛ همه خندهرو، بیشترشان به پیری و میانسالی میل کرده! کاپیتان بهلول پوربابا، پیری را بیشتر پذیرفته! کاپیتان محمد اسحاق‌زاده هم! علی گیو‌های هنوز هم فرم دروازهبانی دارد!
همه از خاطرات‌شان میگویند! مسعود آذری را هم میبینم و می‌شناسم، کاپیتان راهآهن بود و چه گلزنی! همه این «بچه»‌های دیروز، بچه‌های راهآهنند! باشگاهی که دیگر کاری به کار فوتبال ندارد! محسن یوسفی و عبدالعلی کلانتری و جلال، بیوک و ناصر فریادشیران و محمد خضرایی و «امیرخان» که محاصره شده است! سال‌هایی چند، این ورزشگاه خانهاش بود! سال‌های سال راهآهن قطب سازندگی فوتبال ایران بود!

یک عمر مربی، یک عمر معلم
قرار بود همه باشند! قرار بود جهانگیر کوثری، جلال چراغپور، محمد شافعی، اسماعیل اردلان، خسرو شافعی و مسعود اقبالی هم باشند! کمال سیدعلی هم میرسد! اما ایرج قلیچ بدجوری منتظرمان گذاشته، بیوفایی کرده و رفته، راحت! همه خوشحالند! همه بچهاند! بچه‌ها شلوغند! کودک درون همه از خواب بیدار شده! محرمی را چه ساکت مییابیم! مجتبایی که روزی بهترین دفاع چپ ایران و آسیا بود! بازیاش جونیور برزیلی را تداعی میکرد! شلوغ بود و بر سر شاخ بن میبرید! خودش را میبرید!
قرار است از امیرخان ابوطالب و اردشیر لارودی تقدیر شود! به دلیل یک عمر معلم بودن‌شان! به دلیل یک عمر مربی بودن‌شان! راستی مهدی ابوطالب هم هست، مثل همیشه ساکت و بی‌سروصدا! اردشیر، اما نمیرسد تا روحی تازه و روانی جوان کند!

حق ابوطالب‌ها به گردن ورزش
هدایت شعار غفاری، علی بشیری، حسن فداکار، ناصر ثابت‌پور، کریم غیاثی و… حشمت مهاجرانی از راه دور با این جمع دارند! حشمت‌خانی که همیشه حق ابوطالب‌ها را ادا میکند! و نادر فریادشیران کلافه است:… آقای راغفر چرا نیامد؟ قرهخانلو هم قرار بود باشد! اردشیرخان چقدر از «کرونا» میترسد! امیرحسین‌جان تو راضیاش کن که بیاید! خودش به من گفت!
راهآهن چه قطبی بود! راهآهن چه مدرس‌های بود! و راه‌آهن، امروز چه «نساز» شده است! چه نمیسازد و چه سکوتی از بیحرکتی محاصره‌اش کرده است!
امیرخان هنوز هم امیرخان است! آقا و بامعرفت! آقا و بزرگ است و معلم و مربی! امیرخان ریز شده است، لاغر شده است، اما هنوز تیز است و هنوز بهترین نگاه را دارد! هنوز عاشق است!

چند کلام از قلعه‌نویی
به عنوان یک راهآهنی، جای امیر قلعهنویی در گردهمایی یک‌شنبه خالی بود، ولی او حرف‌هایش را زد:
۱- دشمنانم زودتر از خود من شروع کرده‌اند!
۲- مصوبه سازمان لیگ کلاً غلط است (خارجی‌ها)!
۳- کسانی دم از ۱۰، ۱۲میلیارد پول میزنند که بلد نیستند این عدد را بنویسند!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=188473

ثبت نظر

-