اسرائیل برای صلح با عربستان، باید به فلسطینی‌ها امتیاز بدهد

  • کد خبر : 187628
  • 24 شهریور 1399 - 17:01
اسرائیل برای صلح با عربستان، باید به فلسطینی‌ها امتیاز بدهد
به گزارش افکارنیوز،

 «افرِیم هالِوی» رئیس پیشین سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی ( موساد ) می‌گوید دولت بحرین با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو، از اسرائیلی‌ها در برابر تهدیدات ایران محافظت می‌کند.

اخبار بین الملل- هالوی امروز (دوشنبه) طی سخنرانی ویدئوکنفرانسی در همایش باشگاه روزنامه «جروزالم‌پست»، مدعی شد:‌ «گمان نمی‌کنم خطر خاصی اسرائیلی‌هایی که بحرین می‌روند را تهدید کند اما احتمال وجود تهدید جدی از سوی ایران که حضور اسرائیلی‌ها در بحرین را فرصت مناسبی برای حمله به آنها می‌داند، هست».

به نوشته وبگاه جروزالم‌پست، وی همچنین درباره روند عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی نیز تحلیل کرد اگر تل‌آویو می‌خواهد که با ریاض نیز سازش کند، باید امتیازهایی به فلسطینی‌ها بدهد زیرا سعودی‌ها احتمالا خواسته‌هایی را در این رابطه داشته باشند.

بر این اساس، رئیس پیشین موساد با رد ایده «صلح در ازای صلح» مطرح شده توسط «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم درباره عادی‌سازی روابط با بحرین و امارت، گفت تل‌آویو هیچوقت با آن کشورها در جنگ نبوده که اکنون بخواهد صلح کند.

هالوی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به وعده‌های نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای امضای توافق جدید با ایران، ابراز امیدواری کرد که بعد از برگزاری انتخاباتدر ماه نوامبر، توافق هسته‌ای جدیدی بین واشنگتن و تهران منعقد شود.

به نوشته این روزنامه، وی همچنین از دیدارهای متعدیی که خودش با سران کشورهای عربی حاشیه در دهه ۱۹۷۰ داشته، یاد کرد.

این در حالی است که هواپیمای حامل «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و هیأت همراه او که برای امضای توافق عادی‌سازی روابط با امارات راهی آمریکا شده، ظهر امروز در پایگاه هوایی «اندروز» واقع در واشنگتن، به زمین نشست.

چهار هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت ترامپ، «محمد بن‌زاید» ولی‌عهد ابوظبی و نتانیاهو به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

چند روز پیش نیز مقامات ارشد رژیم صهیونیستی به یک شبکه تلویزیونی گفتند که کشورهای عربی متعددی برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو صف کشیده‌اند.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=187628