منافذ پوست بعد از شیوکردن/ پوست شما هم بعد از تیغ زدن دون دون میشه؟

  • کد خبر : 180053
  • 14 تیر 1400 - 19:08
منافذ پوست بعد از شیوکردن/ پوست شما هم بعد از تیغ زدن دون دون میشه؟

بسیاری از خانم ها بعد از شیو کردن نه تنها در ناحیه ی صورت بلکه در پاهای خود با منافذ بزرگ و سر سیاهی در پوست خود(دون دون شدن پوست) درگیر می شوند. در حالتی که منافذ پوست بعد از شیو دون دون شود، پوستی متمایل به قرمز با لکه های تیره کوچک که شبیه دانه های توت فرنگی هستند مشاهده می شود که این وضعیت رایج به پاهای توت فرنگی شناخته می شود.

 

جوش صورت/منافذ پوست بعد از شیو (دون دون شدن پوست)

 

منافذ پوست بعد از شیو /منافذ بزرگ و سر سیاه

منافذ پوست بعد از شیو (دون دون شدن پوست)، این لکه ها فولیکول های مو یا منافذ بزرگ شده ای هستند که شامل مخلوطی از چربی، باکتری ها و پوست مرده هستند. هنگامی که موهای پا تراشیده یا شیو می شوند چربی های زیرپوستی در معرض هوا قرار گرفته، اکسیداسیون رخ داده و پوست تیره خواهد شد

پاهای توت فرنگی (دون دون شدن پوست بعد از شیو)

پاهای توت فرنگی معمولا خارشی نداشته و دردناک نیستند اما مطمئنا می توانند سبب خجالت فرد شوند. تحقیقاتی انجام شده مبنی بر این که چه عاملی می تواند سبب ایجاد پاهای توت فرنگی شود و راهکارهای خلاصی از این شرایط ذکر شده اند.

 

اصلاح صورت

علل منافذ پوست بعد از شیو به خصوص روی پاها

تراشیدن و شیو کردن :

اگر چه پاهای توت فرنگی یک بیماری ژنتیکی محسوب می شود و اغلب در افرادی رخ می دهد که موهایی ضخیم دارند اما شیو کردن آن ها یکی از دلایل اصلی این وضعیت آزار دهنده است. هنگام اصلاح کردن موها با تیغی قدیمی یا بدون کرم اصلاح، سوزش ناشی از تیغ سبب تحریک پوست شده و در پاسخ به این سوزش پوست اطراف فولیکول های مو تیره شده و نقاط سیاهی بر روی پا(دون دون شدن پوست) ظاهر می شود.

منافذ پوست بعد از شیو (دون دون شدن پوست)

فولیکولیت (منافذ بزرگ و سر سیاهی در پوست) :

فولیکولیت یک بیماری پوستی شایع است که درآن فولیکول های مو ملتهب شده و اشکال زیادی دارد که می تواند منجر به ظاهر خال خال هایی شبیه توت فرنگی روی پاها شود . شکل خفیف فولیکولیت در اثر برجستگی های تیغ ایجاد می شود که با وجود موهای زائد پوست پا شبیه توت فرنگی خواهد شد.

پوست خشک

خشکی پوست:

اگر چه پوستی با خشکی بیش از حد باعث تیرگی منافذ نمی شود اما فرد را در برابر سوزش و نحریک تیغ آسیب پذیر می کند. خشکی پوست همچنین باعث می شود دانه های تیره مانند لکه ها بیشتر نمایان شوند. هنگامی که پوست فاقد رطوبت است ظاهر پاهای توت فرنگی به راحتی بیشتر خواهد شد.

منافذ پوست بعد از شیو

کراتوزیس پیلاریس :

کراتوزیس پیلاریس یک بیماری پوستی شایع است که باعث ایجاد لکه های خشک و برجستگی های ریزی که معمولا در بازوها ، ران ها ، گونه ها یا باسن وجود دارد، می شود. این بیماری ناشی از ساخت کراتین در منافذ پوست می باشد که باعث باز شدن فولیکول های مو شده و می تواند منجر به خال خال هایی شبیه توت فرنگی روی پوست شود. هنگامی که پوست خیلی خشک است کراتوزیس پیلاریس ظاهر می شود و بیشتر در افرادی که در آب و هوایی با رطوبت کم زندگی می کنند یا اغلب در استخر های شنا که حاوی مواد شیمیایی زیادی هستند شنا می کنند شایع تر است.

شیو کردن

راهکارهایی برای خلاصی از پاهای توت فرنگی (منافذ بزرگ و سر سیاهی در پوست) :

۱٫ شیو کردن صحیح :

قبل از شیو کردن، پوست و موهای خود را مرطوب کنید تا نرم شود و یا این که می توانید از کرم یا ژل اصلاح استفاده کنید. توجه داشته باشید که پس از هر بار اصلاح تیغ را تعویض کنید تا تحریک پذیری پوست به حداقل برسد. هنگام اصلاح ، مو ها را در جهت رشد بتراشید تا از برآمدگی و سوزش تیغ که منجر به ظاهر پا های توت فرنگی می شود پیشگیری کرده باشید.

۲٫ لایه برداری مرتب پوست که باعث از بین بردن منافذ بزرگ و سر سیاهی در پوست:

منافذ پوست بعد از شیو/لایه برداری باعث از بین بردن پوست مرده شده، رشد موهای جدید را تسهیل و به پیشگیری از رشد موهای زائد کمک می کند. این امور ممکن است ظاهر پاهای توت فرنگی را کاهش دهد. لایه برداری منظم همچنین در پیشگیری از عود مجدد پاهای توت فرنگی کمک می کند و موثر خواهد بود.

علل پاهای توت فرنگی و درمان آن در منزل

۳٫ درمان حرفه ای پاهای توت فرنگی ( منافذ بزرگ و سر سیاهی در پوست ) :

چنان چه درمان های خانگی موثر واقع نشدند می توانید گزینه های درمانی پزشکی برای پا های توت فرنگی که شامل الکترولیز و لیزر درمانی می شوند را امتحان کنید.
الکترولیز با کمک از الکتریسیته فولیکول های مو تحریک شده را هدف قرار داده و از رشد موهای زائد پیشگیری می کند که این امر می تواند احتمال پا های توت فرنگی را کاهش دهد.

 

>>>خبر مرتبط:
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=180053

ثبت نظر

-