تفاهم‌نامه همکاری کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و سازمان بازرسی کل کشور منعقد شد

  • کد خبر : 179040
  • 18 شهریور 1399 - 2:03
تفاهم‌نامه همکاری کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و سازمان بازرسی کل کشور منعقد شد
به گزارش افکارنیوز،

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامیدر تشریح نشست عصر امروز (یکشنبه ۱۶ شهریور) این کمیسیون که رئیس سازمان بازرسی کل کشور در آن حضور داشت اظهار کرد: این نشست ادامه جلسات هماهنگی با نهادها و دستگاه های نظارتی با کمیسیون اصل ۹۰ و رفع مشکلاتی که در گذشته بین کمیسیون و بخش های نظارتی بود عصر امروز اعضای کمیسیون اصل ۹۰ میزبان حجت الاسلام درویشیان رئیس کل سازمان بازرسی کل کشور و مدیران و معاونان این سازمان بودند.

اخبار سیاسی– وی افزود: در این نشست ضمن اینکه بر روند مشترک کمیسیون و سازمان بازرسی بر موضوعات کلان کشور و ایجاد نظام مسائل تاکید شد، همچنین تلاش برای رفع مشکلات و اساسی کشور نیز مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد ظرفیت سازمان بازرسی کل کشور در این حوزه کمک کننده کمیسیون اصل ۹۰ باشد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به شکل گرفتن تفاهم هایی بین کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: در این نشست مقرر شد اگر در این حوزه پرونده های تشکیل می شود، مسائل اصلی طی کمیته های مشترک شناسایی و بر مبنای آن به سازمان ارجاع داده شود تا سازمان بازرسی هم بر اساس ظرفیت بازرسی که در سطح کشور دارد به کمیسیون اصل ۹۰ کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: لیستی از ارجاعاتی که در گذشته از کمیسیون اصل ۹۰ به سازمان بازرسی که بعضا بدون پاسخ مانده است، تهیه شد در اختیار رئیس سازمان کل کشور قرار گرفت تا در آینده پرونده ها بر زمین مانده جمع شود، ما موظفیم که پرونده هایی که از گذشته تشکیل شده است تا انتها پیگیری کنیم تا پرونده مختومه شود، قرار شد این موارد در بازه مدت کوتاهی بین کمیسیون و سازمان تعیین تکلیف شود تا تحول جدیدی که در حوزه مسئله محوری در مجلس به دنبال آن هستیم تحقق یابد.

خضریان با اشاره به افزایش همکاری بین کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور گفت: در این جلسه یکی دیگر از نکاتی که مورد بررسی قرار گرفت این بود که اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بر موضوع هماهنگی بیشتر بین مجموعه سازمان بازرسی و کمیسیون با مواجهه با برخی موضوعاتی که نیازمند کمک دستگاه قضا برای تسریع رسیدگی و صدور حکم است تاکید کردند که مورد قبول رئیس سازمان بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: در جلسه درباره برخی مصادیق پرونده هایی که در جریان است به بحث بررسی نشستیم و قرار شد تیم های تخصصی در سازمان بررسی تشکیل و مباحث را بررسی کند و نظر سازمان بازرسی در مورد این پرونده ها به سرعت اعلام شود. در ادامه هم قرار شد که این دست جلسات بین کمیسیون و سازمان بازرسی ادامه پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ضمن اینکه بیان شد کمیسیون و سازمان می توانند از ظرفیت ایجاد نظام مسائل در حوزه های مختلف تعریف شود، رئیس سازمان بازرسی بیان کرد برای اینکه مسائل روز زمین نمانده، علاوه بر ظرفیت ایجاد نظام مسائل، ۳۰ درصد ظرفیت سازمان را برای بررسی مسائل روز اختصاص می دهد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مسئله دیگر مورد تفاهم طرفین قرار گرفت موضوع ترک فعل ها در دستگاه های مختلف اجرایی بود که مقرر شد درباره این موارد کمیسیون و سازمان بازرسی به صورت جدی ورود کنند، توافق و تفاهم این بود برخی مسائل کشور این است که مشکل آنجا رقم می خورد که مسئول اجرایی، نهاد اجرایی امری را اجرا نمی کند که همین ترک فعل زمینه بعدی برای مشکلات کشور می شود.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=179040