تقویت استخوان کودکان

  • کد خبر : 177202
  • 14 مرداد 1400 - 9:40
تقویت استخوان کودکان

به گزارش نیوز: از آن‌جایی که استخوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اعضای بدن هر انسانی به ویژه کودکان می‌باشد و تقویت آن در دوران کودکی باعث سلامتی و تندرستی و حتی تناسب اندام در بزرگسالی می‌شود، بنابراین والدین باید با رژیم غذایی و راه‌های مختلف دیگر به تقویت استخوان کودکان خود کمک کنند.

متخصصان می‌گویند برای آن‌که کلسیم بتواند در ساختار استخوان نقش آفرینی کند، نیازمند ویتامین D است. کلسیم عامل اصلی استحکام استخوان هاست، اما بدن برای جذب آن نیازمند ویتامین D است. منابع غذایی زیادی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها نیاز روزانه  بدن به ویتامین D را تامین کرد.بدن می‌تواند در معرض نور آفتاب، ویتامین D تولید کند. از این رو داشتن سبک زندگی مناسب و داشتن فعالیت در زیر نور آفتاب می‌تواند نیاز بدن به این ویتامین را تامین کند.

تقویت استخوان کودکان

 ماهی‌های چرب مانند ماهی تن و سالمون نیز منابع مناسبی برای تامین نیاز بدن به این ویتامین است.

ویتامین C

تقویت استخوان کودکان؛ ویتامین C به دلیل نقش حیاتی که در ساخت کلاژن بدن ایفا می‌کند، در سلامت لثه و استخوان‌ها نقشی مهم دارد. کلاژن یکی از رشته‌های پروتئینی مهم در تشکیل ساختار استخوان است. کلاژن در استخوان با بلور‌های کلسیم مخلوط می‌شود و ساختار سخت استخوان را تشکیل می‌دهد. مصرف میزان مناسب ویتامین C می‌تواند استحکام و تراکم استخوان‌ها را افزایش دهد.
سبزیجات دارای برگ‌های سبز مانند کلم پیچ، اسفناج و خانواده سبزی خوردن سرشار از ویتامین C هستند. خانواده توت‌ها (شاه توت، توت فرنگی، بلوبری، تمشک، توت سفید)، لیمو ترش و مرکبات دیگر منابع غنی از ویتامین C هستند.
تقویت استخوان کودکان

ویتامین B12

تقویت استخوان کودکان؛ تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد افرادی که از کمبود ویتامین B12 رنج می‌برند احتمال بیشتری دارد که به پوکی استخوان دچار شوند. تکثیر سلول‌ها در مغز استخوان به دلیل وجود این ویتامین است. ویتامین B12 می‌تواند باعث افزایش تراکم استخوان‌ها و پیشگیری از پوکی استخوان و شکستگی استخوان شود.
به طور کلی انواع مختلف گوشت مانند گوشت ماهی، گوشت قرمز، گوشت ماکیان و تخم مرغ سرشار از ویتامین B12 است. مواد لبنی مانند شیر و پنیر و نیز حبوبات ،دیگر منابع این ویتامین هستند.
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=177202

ثبت نظر

-