مومنی: سعادتمند اگر استراماچونی را نیاورد، برود

  • کد خبر : 174733
  • 14 شهریور 1399 - 23:54
مومنی: سعادتمند اگر استراماچونی را نیاورد، برود

مومنی: سعادتمند اگر استراماچونی را نیاورد، برود

به گزارش نیوز، محمد مومنی درباره شکست استقلال مقابل تراکتور در فینال جام حذفی اظهار کرد: به نظر من باشگاه مقصر اصلی این نتیجه و بعد از آن کادرفنی است و ناپختگی هر دو عامل باعث شد که طرفداران ازاین جام محروم شوند.

او ادامه داد: تفاوت مدیر و رهبر در اینجا مشخص می‌شود که مدیر کار می‌کند و همیشه باید کار درست را انجام دهد. به نظر من سعادتمند در این ماجرا خوب تصمیم نگرفت چرا که استقلال به آرامش بیشتر از این نیاز داشت تا بتوان یک جام کسب کند، ولی با تصمیم نابخردانه‌ای که مسئولان باشگاه گرفتند، این جام را از دست دادند و به نوعی خودزنی کردند.

او ادامه داد: استقلال به تراکتور نباخت بلکه به خودش باخت. استقلال به اتفاقاتی که برایش رقم خورد باخت. درست است تراکتور در نیمه اول سه گل زد، اما اگر در نیمه دوم یک مقدار شانس به استقلالی‌ها رو می‌کرد، شاید بیشتر از این‌ها هم گل می‌زد.

مومنی همچنین گفت: اعتقادم این است که سعادتمند در این بین خوب تصمیم گیری نکرد. روش‌های بسیار زشت فوتبال مثل وقت تلف کردن هم در این بازی وجود داشت. بالاخره تیمی که بخواهد قهرمان شود در این فوتبال چنین کار‌هایی هم شاید انجام دهد، اما مردم آذربایجان فرهنگ بسیار بالایی دارند و متمدن هستند.

پیشکسوت باشگاه استقلال اضافه کرد: رفتار سرمربی این تیم در شان و شخصیت مردم آذربایجان نبود. این قهرمانی مبارکشان باشد و در تمریناتشان آرامش وجود خواهد داشت، اما سرمربی تیم تراکتور می‌توانست برخوردی بهتر از این داشته باشد و تیمش را به آرامش دعوت کند. برای این که تا به حال قهرمانی ندیده است و می‌خواست خودش را نشان دهد، به هر کاری دست می‌زد که به هدفش برسد.

او درباره رفتن فرهاد مجیدی گفت: به هر جهت هر کسی که به عنوان مدیر بخواهد قدرت خود را اعمال کند و منم منم در بیاورد، کسی با او کار نمی‌کند. مدیران درست است که قدرت دارند، ولی این را هم باید بپذیرند که فرهاد مجیدی کسی است که قدرت اجرایی دارد و چندین سال است بین مردم محبوبیت دارد و شاید خیلی از مدیرانی که دارند کار می‌کنند دوست دارند با فرهاد مجیدی عکس بگیرند. حالا قدرت دست سعادتمند افتاده و فرهاد را بنیوزر کرده و زحمات مجیدی را در این فصل و تمام فصل‌های گذشته را نادیده گرفته است. این یک کار غیر کارشناسانه است چرا که مدیرعامل باشگاه نه فوتبال بازی کرده و نه در رشته فوتبال بوده است.

مومنی ادامه داد: همه کار‌ها را مدیران انجام می‌دهند و بعد خودشان همه چیز را به گردن سرمربی می‌اندازند. جامعه فوتبال باید در این روابط تجدید نظر کند و مدیرانی بگذارد که ظرفیت بالایی داشته باشند، دروغ نگویند و با جامعه صادق باشند. ما آدم‌های سیاسی نیستیم و با سیاست کاری نداریم، ولی کسانی باید در ورزش حضور داشته باشند که این رشته را بفهمند و درک کرده باشند تا در نهایت مردم و طرفداران ضررش را نبینند.

او درباره بازگشت استراماچونی بیان کرد: در این شکی نیست که هواداران می‌خواهند استراماچونی برگردد. سعادتمند گفته است استراماچونی را برمی گرداند و اگر این کار را نکرد باید کنار برود. موقعی که قوانین و مقررات یک کشور اجازه نمی‌دهد، یک مدیر چگونه به خودش اجازه می‌دهد با احساسات هواداران بازی کند و بگوید من می‌روم و استراماچونی را می‌آورم. به خاطر این که هواداران را ساکت کند و سرپوشی روی ناکامی‌های خودش بگذارد، این کار را می‌کند و می‌خواهد هواداران را نگه دارد.

او ادامه داد: برود استراماچونی را بیاورد، اما اگر نتوانست باید کنار برود چرا که هم جام حذفی را از استقلال گرفت و هم فرهاد مجیدی را زیر سوال برد و در زمان بحران به ما نشان داد که نمی‌تواند تصمیم درست بگیرد.

پیشکسوت باشگاه استقلال درخصوص زد و خورد شب گذشته هواداران و بازیکنان استقلال در فرودگاه گفت: زشتی کار در چند قضیه نهفته است. کسانی که واقعیت امر را نمی‌گویند، پشت سر فرهاد مجیدی و بازیکنانی که این همه زحمت کشیده اند، قایم می‌شوند. همین مساله باعث شد طرفداران با بازیکنان درگیر شوند. درست است سرمربی و بازیکنان باید پاسخگو باشند، اما آن‌هایی باید جواب دهند که تصمیمات نابخردانه‌ای می‌گیرند و بعد می‌روند خودشان را قایم می‌کنند. این مساله به نظر من یک نوع جنگ روانی است که اعضای تیم را با هواداران روبرو کنند.

او در پایان اضافه کرد: این‌ها اصلا تقصیری ندارند و مدیریت باشگاه باید بیاید و جواب دهد. مسئولان باشگاه یک جام را به خاطر استراماچونی از تیم گرفتند. اگر قرار بر جذب مربی دیگری بود، چه بهتر که پس از کسب عنوان قهرمان این کار انجام می‌شد. آتش روشن کردند و بعد هم می‌خواهند همه چیز در آرامش انجام شود. چرا آقای سعادتمند قبول نمی‌کند که اشتباه کرده است و فقط فرهاد مجیدی را جلو می‌اندازد؟

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=174733

ثبت نظر

-