وعده تهیه مسکن برای محرومین روستای ابوالفضل با حمایت بنیاد مستضعفان

  • کد خبر : 171387
  • 12 شهریور 1399 - 9:43
وعده تهیه مسکن برای محرومین روستای ابوالفضل با حمایت بنیاد مستضعفان
به گزارش نیوز،

صولت مرتضوی معاون بنیاد مستضعفان درباره روستای ابوالفضل گفت:براساس تقسیمات کشوری در منطقه مورد نظر روستایی وجود ندارد و کدی برای آن صادر نشده است و این روستا خود خواسته و توسط مردم شکل گرفته است.

اخبار اقتصادی- وی افزود:دو هفته قبل خبر‌های این روستا به دلیل بازی رسانه‌ای در داخل کشور منتشر شد و رسانه‌های خارجی هم روی این اخبار موج سواری کردند.

معاون بنیاد مستضعفان گفت: بنده از سوی رئیس بنیاد مستضعفان مامور شدم تا مشکلات مردم روستای ابوالفضل را پیگیری کنم به همین منظور جلساتی با حضور استاندار خوزستان و مسئولان در استانداری برگزار شد.

مرتضوی بیان کرد: طی جلساتی که با مسئولان استان خوزستان داشتیم آن‌ها معتقد بودند که در منطقه زمین خواری رخ داده است و تصرفات غیر قانونی اراضی منجر به حاشیه نشینی شده است.

وی گفت: به اعتقاد مسئولان حاشیه نشینی باعث ساخت و ساز‌های غیر اصولی می‌شود که در برابر حوادث طبیعی تاب آوری ندارد.

معاون بنیاد مستضعفان بیان کرد: در رابطه با این روستا باید بین مردم محروم و زمین خواران تفکیک به عمل می‌آمد.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که چرا تخریب روستا در روز‌های ماه محرم رخ داده است، گفت: این را باید از مسئولان استان سوال کرد، زیرا بنیاد مستضعفان در امور اجرایی دخالتی ندارد.

وی گفت: هدف مسئولان استان برخورد با پدیده حاشیه نشینی و تصرفات غیر قانونی بود.

معاون بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد از ۵ تا ۶ ماه قبل اراضی منطقه مورد نظر را در طرح اقدام ملی مسکن به دولت معرفی کرده بود تا برای نیازمندان مسکن احداث شود، همچنین بنیاد مستضعفان در منطقه حدود ۳۰۰ واحد مسکونی برای جانبازان احداث کرده است.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که چرا درخصوص زمان تخریب روستا با امام جمعه منطقه صحبتی نشده بود، گفت: در این روستا ۵۰ تا ۶۰ خانواده زندگی می‌کنند و روستا امام جمعه ندارد و فردی که در فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی صحبت می‌کند روحانی مسجد روستا است که چندین مرتبه با ایشان در خصوص تخریب روستا صحبت شده بود و حتی جلسه ای با حضور ایشان و متصرفین در استانداری برگزار شده بود.

وی گفت: بنیاد مستضعفان در نظر دارد اشخاض نیازمند روستای ابوالفضل را شناسایی و توسط نهادهای حمایتی برای آن‌ها مسکن تهیه کند، همچنین مقرر شده است به مالباختگان معاضدت قضایی داده شود تا اموال آن‌ها از دست متصرفین خارج شود.

معاون بنیاد مستضعفان تاکید کرد: بنیاد مستضعفان در مقام اجرا دخالتی نداشته است و مقابله با زمین خواری در محدوده شهرها با شهردارای‌ها و خارج از محدوده شهری با بخشدارای‌ها است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=171387

ثبت نظر

-