خرس قطبی مردی را در نروژ خورد + جزییات

  • کد خبر : 166459
  • 08 شهریور 1399 - 2:50
خرس قطبی مردی را در نروژ خورد + جزییات

به گزارش رکنا، اسپیتس‌برگن تنها جزیره مجمع‌الجزایر اِسوالبار نروژ است که ساکنان دائمی دارد. در شمال این جزیره‌ها اقیانوس منجمد شمالی و در جنوب آنها دریای بارنت قرار دارد.

این حمله در اردوگاهی در نزدیکی لونگ‌یربین، بزرگترین شهرک و مرکز مجمع‌الجزایر اِسفالبار رخ داده است. مردم محلی خرس را با گلوله زدند که بعد جسدش در فرودگاه پیدا شد.

کارشناسان می‌گویند گرم شدن زمین، یخ‌های قطبی را آب، زیستگاه‌ خرس‌های قطبی را کوچک و آنها را مجبور کرده است در پی غذا به مناطق مسکونی روی آورند.

در پنجاه سال گذشته در این جزیره ها فقط پنج حمله خرس قطبی به انسان ثبت شده که منجر به مرگ شده است.

آخرین مورد در سال ۲۰۱۱ بود که خرس قطبی یک دانش‌آموز هفده ساله بریتانیایی را کشت و چهار نفر دیگر را زخمی کرد. آنها به سفری اکتشافی رفته بودند.

بنا به آمار رسمی در این جزیره‌ها سه هزار انسان و هزار خرس قطبی زندگی می‌کنند.

خرس های قطبی در این منطقه از ۱۹۷۳ حفاظت شده‌اند و شلیک به آنها فقط برای دفاع از خود مجاز است، با این حال به ساکنان اِسوالبار توصیه شده بیرون از مناطق شهری مسلح باشند.

در آن سوی دریای بارنت، جزایر نوایا زملیای روسیه در سال‌های اخیر چندین مورد حادثه مربوط به خرس‌های قطبی گزارش کرده‌اند.

پارسال (میلادی) در بلوشیا گوبا حمله ۵۲ خرس قطبی گزارش شد. بلوشیا گوبا بزرگترین منطقه مسکونی این منطقه است و حدود دو هزار نفر جمعیت دارد و یک پایگاه نیروی دریایی روسیه در آن واقع است.

در سال ۲۰۱۶ هم پنج دانشمند روس هفته‌ها در یک ایستگاه هواشناسی دورافتاده در جزیره تروی‌نوی در محاصره خرس‌های قطبی بودند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=166459