لحظه دیدار فیل مادر پس از ۱۲ سال با د‌ختر و نوه‌هایش + عکس

  • کد خبر : 165376
  • 07 شهریور 1399 - 2:28
لحظه دیدار فیل مادر پس از ۱۲ سال با د‌ختر و نوه‌هایش + عکس
به نقل از دیلی میل، پوری ۳۹ ساله ۱۲ سال گذشته را در باغ وحش برلین زندگی کرد و هفته پیش نزد اعضای خانواده‌اش در باغ وحش برگزو در هاله بازگردانده شد. او وقتی دختر ۱۹ ساله‌اش و دو فرزند او را (برای نخستین بار) دید، خرطومش را از قفس کناری دراز کرد تا به این شکل محبت و مهربانی را به تانا و نوه‌های خود نشان بدهد.
 
مسئولان برگزو اعلام کرده‌اند خانه فیل مادر را از فرزندان و نوه‌هایش را برای مدتی نه‌چندان طولانی جدا کرده‌اند تا فرآیند آشنایی دوباره به شکل تدریجی شکل بگیرد. هر چند بازدیدکنندگان باغ وحش می‌توانند در فضای باز همه فیل‌ها را از نزدیک ببینند. چند روز دیگر قرنطینه پوری به پایان می‌رسد و او بار دیگر نزد دخترش تانا بازمی‌گردد.
 
پوری در ۱۹۸۱ در زیمبابوه به دنیا آمد و اندکی بعد به باغ وحش ماگدبورگ در آلمان منتقل شد. او از ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۷ در این باغ وحش زندگی کرد و بعد برای برنامه تولید مثل به تایرپارک برلین فرستاده شد؛ جایی که در ۲۰۰۱ نخستین دخترش تانا را به دنیا آورد. در حیات وحش فیل‌ها، دختر‌ها معمولا تا پایان عمر پیش مادرشان زندگی می‌کنند، اما پسر‌ها به محض رسیدن به سن بلوغ از خانواده جدا می‌شوند و راه خود را می‌روند.
 
منبع: همشهری آنلاین

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=165376