آریاساسول در آستانه عرضه اولیه

  • کد خبر : 16076
  • 14 اسفند 1398 - 1:19
آریاساسول در آستانه عرضه اولیه

به گزارش نیوز؛ امیرحسین بحرینی مدیرعامل این شرکت گفت: سهام پلیمرآریاساسول ، با توجه به حاشیه سود بسیار مناسب، فروش پایدار، تکنولوژی و خطوط تولید روزآمد و تولید حداکثری محصولات جدید مورد نیاز بازار و درنهایت عدم ریسک وصول مطالبات، یکی از جذاب ترین سهام های عرضه شده در تاریخ سازمان بورس اوراق بهادار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی آریاساسول وی در خصوص فرایند نحوه پذیرش افزود: کار پذیرش این شرکت در بورس با توجه به مالکیت مساوی هر دو سهامدار از پیچیدگی ها و حساسیتهای گسترده ای برخوردار بود اما  پس از ماه ها کار کارشناسی، بررسی پتانسیل ها و ابزارهای قانونی در قانون تجارت و مقررات بازار سرمایه ، در نهایت با اجرایی شدن مصوبه جدید ‘’سهام ممتاز’’ آریاساسول توانست در انتهای سال آماده عرضه اولیه شود تا  اولین شرکتی باشد که با استفاده از ظرفیت سهام ممتاز پذیرش و عرضه می شود.

بحرینی در ادامه ضمن اشاره به عملکرد  موفق شرکت در حوزه فروش و وصول مطالبات طی سنوات گذشته تصریح کرد: با توجه به فرایندهای شفاف فروش و استقرار نظام جامع کنترلهای داخلی و حاکمیت شرکتی این شرکت در بازگرداندن درآمدهای فروش همواره بطور کامل موفق بوده است.

بحرینی افزود: پروژه افزایش ظرفیت و به روز رسانی تجهیزات و تکنولوژی تولید واحد اتان کراکر مجتمع پس از ۲۵ ماه تلاش مستمر با موفقیت کامل در بهمن ماه سال جاری و دقیقا در مدت زمان پیش بینی شده به انجام رسید و ظرفیت تولید پایدار اتیلن به یک میلیون و یکصد هزار تن در سال افزایش یافت.

وی در ادامه گفت: دو واحد تولید پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن متوسط و سنگین این شرکت نیز با به روز رسانی تجهیزات و رفع برخی گلوگاهها هر کدام به تنهایی با  ظرفیت ۳۷۵ هزار  تن در سال در مدار تولید قرار دارند و توانسته اند طی سالهای اخیر محصولات تخصصی  جدید و با ارزش افزوده بالایی تولید و روانه بازار داخل کنند.

 بحرینی با اشاره به طرحهای توسعه در دست اجرای شرکت گفت: پروژه احداث یک واحد جدید پلی اتیلن به ظرفیت ۳۰۰ هزار تن نیز آغاز شده که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تیرماه سال ۱۴۰۱ به سرویس خواهد آمد  و حدودا ۲۵۰ میلیون دلار  به مجموع درآمدهای شرکت اضافه خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوال زمان دقیق عرضه اولیه گفت با همکاری نزدیک با سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران در تلاش هستیم این مهم تا پایان سال جاری تحقق یابد.

شرکت پلیمر آریاساسول با سرمایه گذاری مشترک شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ساسول آفریقای جنوبی به صورت Joint Venture و با سرمایه گذاری بیش از ۲ میلیارد دلار در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید. این شرکت هم اکنون با ظرفیت تولید نزدیک به ۲ میلیون تن اتیلن، برشهای سه کربنه و انواع پلی اتیلن سبک، سنگین و متوسط یکی از بزرگترین تولید کنندگان پلیمر در منطقه است که در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ موفق شد با فروشی بالغ بر ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به سود خالص ۳ هزار و ۲۰۰میلیارد تومان دست یابد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=16076

ثبت نظر

-