استون‌ویلا – منچسترسیتی؛ همان همیشگی یا پایان حسرت؟

  • کد خبر : 16068
  • 14 اسفند 1398 - 1:14
استون‌ویلا – منچسترسیتی؛ همان همیشگی یا پایان حسرت؟

به گزارش نیوز، از ساعت ۲۰ در ورزشگاه ومبلی لندن نخستین فینال فصل فوتبال انگلیس شروع خواهد شد. استون‌ویلا می‌خواهد پس از سال‌ها یک جام ببرد و منچسترسیتی هم این جام تکراری را دوست دارد.

استون‌ویلا؛ سورپرایز کن
۲۴ سال از آن روز خوش و آن پیروزی خاطره‌انگیز مقابل لیدزیونایتد می‌گذرد. شیر‌های بیرمنگام زمانی برای قدرت‌های فوتبال انگلیس زنگ خطر بودند و با جام گرفتن غریبه نبودند. حالا بعد از بازگشت به سطح اول فوتبال انگلیس، شانس قهرمان شدن در یکی از ۳ تورنمنت این کشور را دارند. ویلای دین اسمیت فصل پرفراز و نشیبی داشته و در لیگ برتر هم تیم هفدهم است. زنگ خطر با شکست در ۳ بازی اخیر برای‌شان به صدا درآمده و شاید حتی بازی‌های آخر دیگر اسمیت روی نیمکت تیم نباشد. شیر‌ها در جام‌اتحادیه کاملاً متفاوت با لیگ برتر بوده‌اند. برایتون، ولورهمپتون، لیورپول (البته تیم دومش) و لسترسیتی را حذف کردند تا به فینال برسند. فینال تک‌بازی است و هر اتفاقی می‌تواند رخ بدهد. شاید سورپرایزی در راه باشد و نباید گول باخت‌های سنگین‌شان در لیگ از سیتی را بخوریم.

منچسترسیتی؛ اولین جام، مثل همیشه
لیگ برتر که از دست رفت، حالا مانده‌اند با ۳ تورنمنتی که در مراحل حذفی است. جام حذفی و جام اتحادیه را که قبلاً برده‌اند و لیگ قهرمانان اهمیت زیادی دارد، اما همین جام اتحادیه و قهرمانی‌اش می‌تواند پیش‌در‌آمدی برای ادامه خوب سیتیزن‌ها در هفته‌های پایانی فصل باشد. اتحادیه برای سیتی تبدیل به «همان همیشگی» شده و به کسب پنجمین قهرمانی‌شان در ۷ فصل فکر می‌کنند. در ۲ فصل اخیر هم این جام را چاشنی قهرمانی‌شان در لیگ برتر کردند. این فینال شاید برای سیتی کم‌اهمیت‌تر از دیگر دیدار‌های فصل باشد، اما گواردیولا قطعاً باختن در آن را هم نمی‌پسندد، آن‌هم مقابل تیمی که ۹ مرتبه دروازه‌اش را در لیگ باز کردند.

آخرین جدال
منچسترسیتی در بازی برگشت این فصل لیگ برتر، استون‌ویلا را نابود کرد. در حالی که بازی رفت را سیتیزن‌ها با ۳ گل برده بودند، در بازی برگشت هم ۶ بر یک پیروز شدند. محرز (۲ مرتبه)، آگوئرو (۳ مرتبه) و ژسوس برای سیتی و الغازی برای ویلا گلزنی کردند.

آمار بازی
۶) منچسترسیتی به رده دوم پرافتخارترین تیم‌های جام اتحادیه رسیده. سیتیزن‌ها در ۶ سال اخیر ۴ مرتبه قهرمان شده‌اند و مجموعاً تعداد جام‌های‌شان به عدد ۶ رسیده.
۵) استون‌ویلا هم یکی از تیم‌های پرافتخار جام اتحادیه است. شیر‌های بیرمنگام ۵ مرتبه قهرمان شده‌اند که البته آخرین آن‌ها به ۲۴ سال قبل برمی‌گردد.
۶) از آخرین برد استون‌ویلا مقابل منچسترسیتی ۶ سال و چند ماه می‌گذرد. سپتامبر ۲۰۱۳ مقابل این حریف در لیگ برتر پیروز شدند.
۴۶) اولین و آخرین باخت منچسترسیتی در فینال اتحادیه به سال ۱۹۷۴ برمی‌گردد. آن فینال را به ولورهمپتون باختند.
۳۶) آخرین تیمی که ۳ دوره متوالی قهرمان جام اتحادیه شد لیورپول بود که سال ۱۹۸۴ به این افتخار نائل آمد. سیتی می‌تواند به این رکورد برسد.
۳) استون‌ویلا سال ۱۹۷۷ در حالی به جام رسید که دیدارش مقابل اورتون ۲ مرتبه تکرار شد. در واقع پس از ۲ تساوی، در سومین بازی ۳ بر ۲ بردند و جام گرفتند.

مصدومان و محرومان
تام هیتون، جِد استیر، جان مک‌گین، وسلی و کینان دیویس مصدومان استون‌ویلا برای فینال اتحادیه هستند. آیمریک لاپورت تنها مصدوم قطعی منچسترسیتی است و لروی سانه که بهبود پیدا کرده هم بعید است در ترکیب تیم گواردیولا قرار بگیرد، چراکه به مرز آمادگی نرسیده.

ترکیب احتمالی دو تیم
استون‌ویلا: نیلند، انگلس، مِینس، هاوس، گیلبرت، ناکامبا، هوریهِین، تارگت، الغازی، گریلیش و ساماتا
منچسترسیتی: براوو، واکر، فرنادینیو، گارسیا، زینچنکو، دبروینه، رودری، داوید سیلوا، برناردو، استرلینگ و آگوئرو

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=16068

ثبت نظر

-