قیمت انواع بذر اعلام شد

  • کد خبر : 158642
  • 02 شهریور 1399 - 5:23
قیمت انواع بذر اعلام شد

به گزارش نیوز به نقل از فارس: جلال رحیم زاده دراینباره اظهار داشت: قیمت بذر کلزا برای سال زراعی ۱۳۹۹ـ۱۴۰۰ نیز مصوب شده است که کلزاکاران استان، قیمت بذر کلزا برای سال زراعی ۱۳۹۹ـ۱۴۰۰ در ارقام هیبرید تولید داخل بدون پوشش به ازای هر کیلوگرم ۴۸ هزار تومان و بذر ارقام زراعی هیبرید تولید داخل با پوشش بذری ۵۸ هزار تومان و بذر ارقام زراعی هیبرید وارداتی ۶۰ هزار تومان اعلام شده است.

وی افزود: بذرهای ارقام OP تولید داخلی به ازای هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان و بذر ارقام OP با پوشش بذری ۲۵ هزار تومان اعلام شده است.

رحیم زاده به قیمت انواع بذر گندم و جو برای امسال در استان اشاره کرد و گفت: طبق این قیمت‌ها، جو گواهی شده دیم ۳ هزار تومان و جو گواهی شده آبی ۳ هزار و ۲۰۰ تومان گندم گواهی شده دیم ۳۲۹۰تومان ، گندم گواهی شده آبی ۳۴۹۰ تومان ، گندم مادری دیم ۳۴۵۰تومان و گندم مادری آبی ۳۶۶۴ تومان قیمت گذاری شده است.

مهندس رحیم زاده یکی از راهکارهای افزایش تولید در واحد سطح را استفاده از بذور اصلاح شده دانست و گفت: با تلاش کشاورزان، شرکت های تولید کننده بذر، سازمان جهادکشاورزی و مراکز تحقیقاتی استان بیش از ۱۲هزار تن انواع گندم وجو  دراستان تولید شده و در دسترس کشاورزان قرار دارد.

وی افزود: کشاورزان نهاده مورد نیاز را از شرکت‌های مجاز تهیه کنند که در این زمینه ۱۰ شرکت تولید بذر در استان با تولید ۱۲ هزار تن انواع بذور گندم وجو  بوجاری و اصلاح شده کشاورزان   استان را تامین خواهند نمود.

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: از مزایای استفاده بذرهای گواهی و اصلاح شده می توان به یکنواختی محصول در مزارع، مدیریت بهتر نهاده های مصرفی از جمله انواع کودها و افزایش تولید در واحد سطح اشاره کرد.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=158642

ثبت نظر

-