جامعه ورزش سیاهپوش یک نابغه؛ خداحافظ سیامند رحمان

  • کد خبر : 15752
  • 13 اسفند 1398 - 21:41
جامعه ورزش سیاهپوش یک نابغه؛ خداحافظ سیامند رحمان

خداحافظ سیامند رحمانبه گزارش نیوز، سیامند رحمان در اول فروردین ماه سال ۱۳۶۷ در اشنویه از شهر‌های مرزی استان آذربایجان غربی چشم به دنیا گشود. پسرکی که فرزند سوم خانواده‌اش بود و به طور مادرزادی از ناحیه پا معلولیت داشت.

وی در سال ۱۳۸۷ برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولین ایران دعوت شد. در سال ۲۰۱۲ در مسابقات پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ سیامند رحمان با غلبه بر وزنه ۲۸۰ کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری پارالمپیک در وزن ۱۰۰+ به میزان ۱۵ کیلوگرم ارتقا دهد و به عنوان رکورددار پارالمپیک نام خود را ثبت کند. سیامند رحمان در اقدامی باور نکردنی در پارالمپیک ریو در سال ۲۰۱۶ با مهار وزنه ۳۱۰ کیلوگرم همه رکورد‌های جهانی را شکست. نفر دوم در این مسابقات وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی را مهار کرده بود. رحمان بدون شک یکی از برترین ورزشکاران ایران محسوب می‌شود. وی قهرمان پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و دارندهٔ پنج طلا و یک نقرهٔ جهان است. وی همچنین سه نشان زرین از بازی‌های پاراآسیایی گوانگجو ۲۰۱۰، اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ به‌دست آورده‌ است. سیامند رحمان در سال ۲۰۱۷ به عنوان برترین ورزشکار پارالمپیکی سال ۲۰۱۷ برگزیده شد.

پسرکی که با توانایی بالای خود با وجود محدودیت جسمانی همواره خنده‌رو بود و از او به عنوان هرکول خندان نامبرده می‌شد. خبر درگذشت وی در حالی که در آستانه ۳۲ سالگی بود مردم ایران به خصوص جامعه ورزش ایران را در شوک فرو برد.

بیشتر بخوانید: تدفین شبانه سیامند رحمان در اشنویه

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15752

ثبت نظر

-