عرضه اولیه فردا از زبان مدیرعامل – دنیای بورس

  • کد خبر : 15739
  • 13 اسفند 1398 - 21:32
عرضه اولیه فردا از زبان مدیرعامل – دنیای بورس

در حالی فردا چهارشنبه ۱۳درصد از سهام شرکت تامین سرمایه بانک ملت در بورس تهران عرضه می شود که در این راستا مدیرعامل شرکت به ارائه توضیحاتی در خصوص عرضه پرداخت و در پاسخ به «دنیای بورس» در راستای عرضه بیشتر سهام در روزهای آتی، این امر را منوط به تصمیم سهامدار عمده دانست.

دنیای بورس: روح الله حسینی مقدم، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت با اشاره به اینکه فردا چهارشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ شاهد عرضه سهام «تملت» در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران خواهیم بود، گفت: اقدامات مربوطه جهت فراهم شدن امکان عرضه عمومی سهام انجام گرفته و تامین سرمایه بانک ملت روز چهارشنبه هفتم اسفندماه با نماد “تملت”در فهرست نرخ های تابلوی دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد؛ لذا با تلاش همکاران و پیشبرد امور طبق برنامهریزی صورت گرفته، روز چهارشنبه، سهام شرکت تامین سرمایه بانک را به عنوان چهارمین نهاد تامین سرمایه در بورس تهران عرضه خواهد شد.

 مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت در خصوص جزئیات عرضه سهام این شرکت گفت: ۹۱۰ میلیون سهم معادل ۱۳ درصد شرکت در این فرایند عرضه خواهد شد که بنا بر تصمیم بورس، ۱۰ درصد به عموم، همچنین ۳ درصد به صندوق های سرمایه گذاری اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه در خصوص عملکرد شرکت بیان کرد: تامین سرمایه بانک ملت طی سال های فعالیت خود عملکرد قابل قبولی داشته و روند سودآوری رو به رشدی را به ثبت رسانده است؛ ترکیب درآمدی این شرکت شامل حوزه های مشاوره تامین مالی، تعهد پذیره‌نویسی، بازارگردانی اوراق بدهی، مدیریت صندوق‎‌های سرمایه‌گذاری، ارزشگذاری، مشاوره عرضه و پذیرش، بازارگردانی سهام، سبدگردانی و معاملات گواهی سپرده کالایی است که از تنوع زیادی برخوردار است.

مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت در خصوص ترکیب سهامداران این شرکت نیز گفت: گروه مالی ملت با سهمی معادل ۹۱ درصد، سهامدار عمده مجموعه بوده و سایر سهامداران شامل : شرکت مدیریت سرمایه آتیه خواهان ۵ درصد، کارگزاری بانک ملت، واسپاری ملت، صرافی ملت و تدبیر ملت هرکدام با سهم ۱ درصدی ترکیب سهامداران این مجموعه بوده و قرار است میزان ۱۳ درصد از این سهام بصورت عرضه اولیه در بورس وارد شود، که ۱۲ درصد آن از گروه مالی ملت و ۱ درصد از کارگزاری بانک ملت خواهد بود.

حسینی مقدم در خصوص نقش تامین سرمایه بانک ملت عنوان کرد: شرکت‌های تامین سرمایه جزء لاینفک نظام اقتصادی کشور هستند و تامین سرمایه بانک ملت نیز به عنوان یکی از نهادهای فعال این حوزه، در راستای توسعه عملکرد و نقش بانکداری سرمایه‌گذاری در نظام اقتصادی کشور کوشیده است؛ این شرکت با پذیرش رکن مشاور عرضه، بازارگردان و متعهد پذیره نویسی، سهم قابل توجهی در تامین مالی انجام شده از طریق بازار سرمایه به خصوص تامین مالی بخش انرژی کشور داشته است. بر این اساس تا کنون بالغ بر ۱۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی و ۵۷ هزار میلیارد ریال تامین مالی از طریق اوراق سرمایه‌ای برای صنایع مختلف انجام شده و از حیث حجم تامین مالی صورت گرفته در سال ۹۸، این شرکت رتبه اول را در بین سایر شرکت‌های تامین سرمایه داراست. همچنین بازارگردانی ۲۸ نماد معاملاتی اوراق بدهی و ۴ نماد معاملاتی سهام، بر عهده این شرکت بوده است. در حوزه مدیریت دارایی نیز در حال حاضر مجموع دارایی تحت مدیریت تأمین سرمایه بانک ملت حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال است.

مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت درخصوص پیش‌بینی خود از فروش سهام این شرکت گفت: شرکت‌های تامین سرمایه جزو برترین نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه کشور هستند و پتانسیل‌های زیادی برای رشد خود و همچنین کمک به توسعه اقتصاد کشور دارند؛ لذا بی شک تحلیلگران و سرمایه‌گذاران با نگاه تیزبین خود و با بررسی سابقه عملکرد شرکت، متوجه خواهند شد که سهام ارزشمندی در راه عرضه است.

نظر «دنیای بورس» از عرضه اولیه فردا را بخوانید:

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15739

برچسب ها

ثبت نظر

-