ستیِن: ال‌کلاسیکو برای رئال مهم‌تر از بارسلونا است

  • کد خبر : 15643
  • 13 اسفند 1398 - 20:34
ستیِن: ال‌کلاسیکو برای رئال مهم‌تر از بارسلونا است

ستیِن: ال‌کلاسیکو برای من مثل اولین بازی دوران حرفه‌ای‌ام استبه گزارش نیوز، کیکه ستین امروز در نشست خبری پیش از ال‌کلاسیکوی فردا شب در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار می‌شود، حریف مادریدی را برای کسب پیروزی در این بازی بیش از مردان خود تحت فشار دانست.

ستین که تیمش با دو امتیاز بیشتر نسبت به کهکشانی‌ها صدرنشین جدول رده‌بندی لالیگاست، به خبرنگاران گفت: اینکه در گذشته چه اتفاقاتی رخ داده است، الان دیگر اهمیتی ندارد. داستان هر بازی با دیگری متفاوت است. این بازی برای ما و حاشیه امنیتی که در صدر جدول می‌توانیم برای خودمان ایجاد کنیم، بسیار مهم است. این یک بازی مهم است، اما سرنوشت‌ساز نیست. پیروز شدن در این بازی برای رئال مادرید بیشتر از ما اهمیت دارد، چون اگر ما برنده شویم، حاشیه اختلاف‌مان با آنها به پنج امتیاز افزایش پیدا می‌کند. می‌دانیم که بازی برابری خواهد بود،‌ مثل تمام ال‌کلاسیکوهای دیگر. تا الان من همیشه این بازی را از سکوها یا کاناپه خانه‌ام تماشا می‌کردم، اما الان از روی نیمکت بارسا. این بازی برای خیلی‌ از مردم یک رویداد احساسی است. همه ما می‌خواهیم برای تیم‌مان تلاش کنیم تا پیروز شود. ال‌کلاسیکو جزو بازی‌‌های بسیار خاص است. رئال مادرید در خانه‌اش همیشه تیم خطرناکی است. زمانی که بازی آغاز شود همه اتفاقاتی که تا الان افتاده است، از یاد می‌رود. امیدواریم که به خاطر هواداران‌مان بازی را ببریم، چون که ما را به هدف‌مان که قهرمانی در لیگ است، نزدیک‌تر می‌کند.

ستین در ادامه درباره سفر اخیرش به مادرید برای تماشای بازی رئال مادرید و منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا که با باخت خانگی نماینده اسپانیا همراه شد، اظهار داشت: من برای تماشای تاکتیک‌های گواردیولا نرفته بودم، بلکه برای تماشای بازی و زیر نظر گرفتن بازی رئال مادرید آنجا بودم. البته بعد از بازی این فرصت را داشتم تا کمی با گواردیولا درباره مسائل مختلف صحبت کنم. ما پیش از این هم نقشه‌ای که او برای بردن بازی داشت را دیده بودیم و با آن بازی کرده‌ایم. سیتی یکسری کارها انجام داد که الگوبرداری از آنها می‌تواند به ما کمک کند رئال مادرید را شکست دهیم، اما این تیم یکسری کارهای دیگر هم انجام داد که ما نمی‌توانیم انجام دهیم و برای‌مان مهم نیست. من و گواردیولا رابطه خوبی داریم و هیچ چیز دیگری در کار نیست. ما همیشه سعی می‌کنیم شجاعانه بازی کنیم، اگرچه رئال مادرید در این چند ماه اخیر از نظر تدافعی عملکرد بسیار خوبی داشته است و بازیکنانی دارد که می‌توانند این تیم را از زیر پرس خارج کنند و در ضدحملات خطرساز باشند. سبک بازی ما مبتنی بر تملک توپ فراوان است، اما در عین حال باید حواس‌مان به دفاع کردن هم باشد. درست است که رئال مادرید به اندازه زمانی که کریستیانو رونالدو را داشت گل نمی‌زند، اما هنوز هم گل زدن برای این تیم کاری ندارد.

قرار گرفتن نام جوردی آلبا در فهرست بازیکنان بارسلونا برای ال‌کلاسیکو غافلگیرکننده بود. او که دو بازی اخیر تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داده به تازگی به تمرینات برگشته است، اما ستین او را با خودش به مادرید می‌برد.

سرمربی پیشین بتیس در این باره هم گفت: او کارش را دارد کاملاً خوب انجام می‌دهد و نشانه‌هایی که در عملکردش در تمرینات دیدم هم مثبت بوده است. تنها چیزی که باید درباره او مشخص کنیم این است که وی را از ابتدا به میدان بفرستیم یا به‌عنوان بازیکن تعویضی. باید ببینیم فردا وضعیتش چطور است. اگر فردا هم مانند امروز باشد شانس قرار گرفتنش در ترکیب زیاد است. من هنوز تصمیم نگرفته‌ام.

ستین که علاقه زیادی هم به شطرنج دارد، در انتها درباره نقشی که مسی می‌تواند در این بازی ایفا کند، عنوان کرد: زمانی که شما مسی را در تیم‌تان دارید مانند این است که در یک بازی شطرنج دو یا سه وزیر داشته باشید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15643

ثبت نظر

-