چگونه با کرونا مقابله کنیم؟

  • کد خبر : 15472
  • 10 اسفند 1398 - 13:42

نیوز: سخنگوی کمیته دانشگاهی مدیریت پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس در آذربایجان غربی گفت‌: شستن دستها با آب و صابون برای جلوگیری از ابتلا به کرونا کفایت می کند.

به گزارش نیوز به نقل از ایسنا؛ دکتر رسول انتظار مهدی ضمن ارائه توصیه های کاربردی در مناسبات فردی و اجتماعی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری حاد تنفسی از جمله کرونا و آنفلوانزا و سایر عوامل بیماری زا افزود: این بیماری مثل بیماری های تنفسی دیگر هست که قبلا داشتیم، اهمیت آن به این هست که ناشناخته بوده و اینکه بالاخره سیستم ایمنی بدن جامعه انسانی خیلی با این ویروس آشنایی ندارد و گرنه این بیماری هرچند پتانسیل انتقال آن بیشتر است ولی از نظر کشندگی، درصد آن خیلی پائین است ،  ۲ درصد درصد بالایی در مقایسه با سایر عوامل بیماری زا که می توانند بیماری های شدید را ایجاد کنند نیست.

وی افزود: در بهداشت فردی تاکید شده که حتماً رعایت بکنند و دست هایشان را با آب و صابون روزانه به کرات بشویند و درخواست می کنیم که اصراری بر استفاده از محلول های ضد عفونی کننده یا ژل های ضد عفونی کننده نداشته باشند. آب و صابون به خصوص اگر امکان داشته باشد صابون مایع کفایت می کند و این مهم است که دستها به کرات شسته شود.

دکتر انتظار مهدی بااشاره به اینکه در محیطی که حضور پیدا می کنیم،در مرودات اجتماعی، در محیط کار و در جاهای مختلف احتمال آلودگی دست ها بسیار بالاست و ناخواسته بصورت عادتی ممکن است دست هایمان را به چشم یا بینی بمالیم که می تواند باعث انتقال آلودگی بشود، اظهار کرد: لذا از این افعال باید اهتراز کنیم و یا اینکه اگر نیاز ضروری نباشد در جاهایی که ازدحام جمعیت هست شرکت حضور پیدا نکنیم بخاطر اینکه در محل تجمع پتانسیل آلودگی و انتقال آلودگی بیشتر می باشد.


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15472

ثبت نظر

-