رونمایی رسمی از تیم جدید دیوید بکام؛ سخت مثل دوران بارداری!

  • کد خبر : 15438
  • 10 اسفند 1398 - 12:47
رونمایی رسمی از تیم جدید دیوید بکام؛ سخت مثل دوران بارداری!

امشب، رونمایی رسمی از تیم جدید دیوید بکام؛ سخت مثل دوران بارداری!به گزارش نیوز، کاپیتان پیشین تیم ملی انگلیس، در مراسمی که پنج‌شنبه در منهتن آمریکا و به مناسبت شروع فصل جدید لیگ این کشور برگزار شده بود، سرشار از امید بود. اینتر میامی تیمی است که بکام مالکیت آن را برعهده دارد و از این فصل برای اولین بار حضور در رقابت‌ها را تجربه می‌کند و بامداد فردا در اولین بازی خود در کالیفرنیا به زمین می‌رود.

بکام در این مورد گفت: «زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ به تیم لس‌آنجلس گلکسی آمدم، هیجان بازی در یک تیم متفاوت و در لیگی که تازه چند سال بود راه افتاده بود، یک چالش و هیجان ویژه را برای من به همراه داشت. نوعی که از ما استقبال شد واقعاً باورنکردنی بود، اما سطح لیگ، بدون شک از آن زمان تا حالا دچار تحول شده و به سطح کاملاً بالاتری رسیده است.»

محلی برای بازنشستگی؟
ستاره سابق فوتبال انگلیس و جهان همچنین گفت: «آیا این لیگ می‌تواند طی ۱۰ سال آینده لیگ‌های اروپایی را به چالش بکشد و با آن‌ها رقابت کند؟ این چیزی است که همه ما به تحقق آن امیدواریم. اتفاقی که همه ما برای تحقق آن احساس تعهد می‌کنیم. لیگ آمریکا اصلاً نباید لیگی باشد که بازیکنان از اروپا برای بازنشسته شدن خود به اینجا بیایند. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد چنین نگاهی به این لیگ وجود داشته باشد. اینجا جایی نیست که ما بخواهیم به‌عنوان مالکان باشگاه یا به‌عنوان سرمایه‌گذار فقط حضور داشته باشیم. مسلماً همه ما به دنبال یک لیگ قدرتمند و سطح بالا هستیم.»

خورخه مس، یکی از چهار شریک بکام در مالکیت باشگاه، هم در این مراسم در مورد شکوفا شدن لیگ آمریکا در سال‌های آینده حرف زد و البته او به سال ۲۰۴۵ برای به چالش کشیدن تیم‌های اروپایی اشاره کرد: «به نظر من MLS یکی از لیگ‌های ورزشی برتر در آمریکا خواهد بود. معتقدم که می‌تواند با بهترین لیگ‌های جهان برابری کند و حتی از آن‌ها جلو بزند. لیگ‌هایی مثل لیگ برتر انگلیس، سری A ایتالیا یا لالیگای اسپانیا. به نظر من لیگ آمریکا طی ۲۵ سال آینده چیزی شبیه لیگ برتر انگلیس خواهد بود و ما می‌خواهیم که با آن معیار جلو برویم.»

امشب، رونمایی رسمی از تیم جدید دیوید بکام؛ سخت مثل دوران بارداری!

مثل دوران بارداری
۱۳ سال پیش بود که دیوید بکام در تصمیمی عجیب، حضورش در فوتبال آمریکا و تیم لس‌آنجلس گلکسی را اعلام کرد. در قرارداد او بندی وجود داشت که بتواند تیمی را در لیگ MLS با یک تخفیف چشمگیر بعد از خداحافظی از فوتبال بخرد. در هفت سال گذشته یعنی بعد از بازنشستگی دیوید بکام، آنچه که بر او گذشته تا بتواند تیم جدید و ورزشگاه جدید مربوط به این تیم را معرفی کند، یک مسیر سخت بوده، چیزی که روزنامه گاردین انگلیس آن را به دوران بارداری یک مادر تشبیه کرده است. او با دردسر‌های فراوانی رو‌به‌رو شد، مثل ساخت ورزشگاه، خواسته‌های عجیب و غریب از طرف مالکان زمین‌ها در منطقه‌ای که قصد ساختن ورزشگاه را داشت، پیدا شدن نوعی آلودگی محیط زیستی در زمینی که قرار است ورزشگاه ۲۵ هزار نفری ساخته شود و این اواخر هم دعوا بر سر لوگو و نام تجاری با باشگاه اینتر میلان ایتالیا که مدعی شده نام «اینتر» برگرفته از نام این باشگاه ایتالیایی است و تیم اینتر میامی باید حق نام تجاری را به باشگاه اینتر میلان پرداخت کند که مبلغ چشمگیری نیز خواهد بود.

پاداش یکدندگی
بکام در مورد این مشکلات می‌گوید: «واقعاً فکرش را هم نمی‌کردم که با چنین دردسر‌های بزرگی رو‌به‌رو خواهم شد. گاهی‌اوقات زندگی شما را در مسیری قرار می‌دهد که سخت‌ترین و مشکل‌ترین شرایط را تجربه کنید. خیلی اوقات پیش آمد من به اینکه آیا این اتفاق بالاخره انجام خواهد شد یا نه تردید کردم، اما فکر می‌کنم این هفته ما پاداش پشتکار و یکدنگی (چیزی که همسرم می‌گوید) را گرفتیم و حالا فهمیده‌ایم که در مسیر درستی قرار داشتیم.»

امشب، رونمایی رسمی از تیم جدید دیوید بکام؛ سخت مثل دوران بارداری!

بدون سقوط
با اضافه شدن تیم اینترمیامی و همچنین تیم ناشویل، تعداد تیم‌های لیگ آمریکا یا MLS برای فصل ۲۰۲۰ به ۲۶ تیم رسید. سال آینده هم قرار است دو تیم شارلوت و آستین به این لیگ اضافه شوند و برای سال ۲۰۲۲ نیز تیم‌های سنت لوئیس و ساکرامنتو تازه‌واردان لیگ خواهند بود. در حال حاضر بنا بر این است که تیم دیگری به این ۳۰ تیم اضافه نشود، اما بکام خواستار ایجاد چند لیگ در سطوح مختلف شد که امکان سقوط و صعود تیم‌ها نیز در آن وجود داشته باشد. دیوید در این زمینه گفت: «سقوط به دسته پایین‌تر چیزی است که من خوشبختانه تا حالا تجربه نکرده‌ام. خوش‌اقبال بودم که همیشه در تیم‌هایی حضور داشتم که برای قهرمانی در لیگ‌های‌شان می‌جنگیدند، اما من در هر لیگی که حضور داشته‌ام سیستم سقوط به دسته پایین‌تر هم در آن بوده است. این باعث هیجان بیشتر لیگ می‌شود. البته وقتی شما در مورد لیگی صحبت می‌کنید که تازه ۲۵ سال است راه افتاده حتماً نیاز است به ثبات بیشتری برسید تا بتوانید این سیستم و ساختار را در آن ایجاد کنید.»

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15438

ثبت نظر

-