ارسال پیامک‌ به صاحبان خانه‌های خالی از امروز

  • کد خبر : 153409
  • 28 مرداد 1399 - 16:07
ارسال پیامک‌ به صاحبان خانه‌های خالی از امروز
به گزارش افکارنیوز،

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز فعالیت سامانه املاک و اسکان کشور با بیان اینکه اطلاعات جامع از  سازمان امور مالیاتی  و برخی از دستگاه‌ها دریافت کرده‌ایم گفت: اطلاعات بر اساس معماری آنالیز شده اند.

اخبار اقتصادی- او اظهار کرد: بیش از ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را شناسایی کرده ایم و حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد از این واحد‌ها خالی از سکنه بوده اند.

محمود زاده تصریح کرد: اولویت این سامانه را شناسایی‌ در شهر تهران به عنوان کلانشهر قرار داده‌ایم.

۳ میلیون خانوار بیش از یک واحد مسکونی دارند

محمودزاده بیان کرد: از تعداد شناسایی شده، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مالک حقیقی و حقوقی هستند و حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار بیش از یک واحد مسکونی دارد.

او تاکید کرد: ۹۱ میلیون کد ملی وجود دارد که مالکیت به نام آن‌ها است که در مقایسه با تعداد و مردم در کشور بسیار تفاوت دارد.

به گفته این مقام مسئول ۷۲ هزار و ۷۰۰ واحد مربوط به افراد زیر ۱۸ سال است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: مجموعه این اطلاعات بسیار قابل توجه بود، به طوری که یک فرد حقیقی حدود ۶۵۰ واحد مسکونی و یک فرد حقوقی هم بیش از ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی به نام خود در این سامانه ثبت کرده است.

محمود زاده توضیح داد: ویژگی‌های واحد‌ها به تفکیک شهر و استان‌ها به زودی منتشر می‌شود، همچنین طبق قولی که داده بودیم در تابستان امکان ارسال فهرست خانه‌های خالی را فراهم کردیم.

معاونت مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از امروز تا ظرف ده روز به صاحبان یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی پیامک ارسال می‌شود.

او افزود: امروز ۱۰۰ هزار پیامک به مالکان ارسال می‌شود و طبق بررسی‌هایی که انجام داده ایم در صورتی که مالکان پیامک‌ها را دریافت کرده باشند اگر واحدشان خالی باشد کد تایید را ارسال می‌کنند و اگر واحد آن‌ها خالی نباشد باید مستنداتی را ارائه دهند که نشان دهد واحد آن‌ها به اجاره یا به فروش رفته است.

محمود زاده گفت: فرصت ارسال مستندات تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت و در پایان شهریور فهرست خانه‌های خالی را به سازمان امور مالیاتی تحویل خواهیم داد.

او اظهار کرد: این یک اتفاق بسیار بزرگ است که با کمبود و محدودیت اطلاعات انجام شد.

محمود زاده گفت: این سامانه و اطلاعات آن می‌تواند برای برنامه‌ریزی بسیار مهم باشد و هدف ما این است که واحد‌های خالی برای بازار اجاره و یا فروش عرضه شود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: این سامانه تاثیر بسیار مثبت و محسوسی در بازار اجاره برجای خواهد گذاشت و بهره برداری از سامانه املاک و مسکن به سرمایه گذاری در این بخش کمک می کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=153409