طرح ساخت مسکن مددجویان بهزیستی کلیدخورد

  • کد خبر : 152710
  • 28 مرداد 1399 - 1:53
طرح ساخت مسکن مددجویان بهزیستی کلیدخورد

به گزارش نیوز به نقل از فارس: مراسم کلنگ‌زنی ۳۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان معلول و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمان و فارس برگزار شد.

این برنامه به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، رییس سازمان بهزیستی و مدیران هولدینگ‌های راه و شهرسازی، نیرو و صنعت و معدن قرارگاه خاتم الانبیاء و همچنین همراهی آنلاین فرماندهان سپاه این استان ها و مسئولین ارشد استانی برگزار شد.

در ابتدا سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: براساس توافقی که با آقای قبادی در سازمان بهزیستی در ابتدای امسال داشتیم، قرار بر این بود که ۱۵۰۰ واحد برای مددجویان معلول و زنان سرپرست خانوار امسال و به صورت کار جهادی تا انتهای سال تکمیل و تحویل شود؛ البته این ۱۵۰۰ واحد فاز اول است و تفاهم کلی ما ۱۵۰۰۰ واحد است که به صورت سالانه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: برای این ۱۵۰۰ واحد تا کنون ۹۰۰ واحد به ما زمین معرفی شد و در این ۹۰۰ واحد پیگیری‌های خوبی انجام شد و نقشه‌ها و پروانه ساخت مهیا شده و ۲۰۰ واحد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، زنجان و یزد عملیات اجرایی آغاز شده و امروز هم به لطف خدا ۳۰۰ واحد دیگر در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمان و فارس کلنگ‌زنی می‌شود و طی ۲ هفته آینده ۴۰۰ واحد دیگر هم در سایر استان‌ها آغاز خواهند شد تا ۹۰۰ واحد دریافتی تعیین تکلیف شود. برای ۶۰۰ واحد بعدی هم ما منتظر زمین هستیم و به محض واگذاری زمین عملیان اجرایی آغاز خواهد شد.

 فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا افزود: اولین واحدی که امسال در نیشابور کلنگ‌زنی کردیم تکمیل شد و به مددجوی عزیز تحویل داده شد.

در ادامه مراسم  قبادی، رییس سازمان بهزیستی با تشکر از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا امروز علاوه بر اینکه در عرصه سازندگی و توسعه کشور در فازهای مختلف فعالیتی آب‌رسانی، پروژه‌های نفتی، پالایشگاهی و کارهای بزرگی که اثبات کرده تکیه بر توانمندی داخلی می‌تواند ما را جلو ببرد از وابستگی نجات دهد و یکی از مجموعه‌های جوان، فعال، متعهد و متخصص در کشور است، در عرصه محرومیت‌زدایی هم فعال است و از این عزیزان ممنون و سپاسگزار هستیم.

وی ادامه داد: در ابتدای سال کلنگ احداث اولین منزل مسکونی برای یکی از افراد دارای محدودیت شدید که در دهک درآمدی ۱ تا ۳ قرار داشت در یکی از مناطق اطراف شهر نیشابور زده شد و به پایان رسید و الحمدلله امروز هم در چهار استان دیگر شاهد شروع فاز فعالیتی و ۳۰۰ منزل مسکونی برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی در دهک‌های درآمدی ۱-۲-۳ هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد: تعداد ۱۲۲۶ خانوار به قرارگاه معرفی شدند که البته ممکن است زمینی که برخی از این افراد معرفی کرده‌اند شرایط ایده‌آل را نداشته باشد که امیدواریم تغییراتی در این زمینه انجام شود. البته ۸۳۰ مورد توسط قرارگاه تایید شده و حدود ۱۴۰ مورد هم هنوز بررسی انجام نشده که در روزهای آینده انجام خواهد شد.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=152710

ثبت نظر

-