دمنوش‌ گیاهی برای تعادل هورمونی

  • کد خبر : 152361
  • 07 مهر 1400 - 9:30
دمنوش‌ گیاهی برای تعادل هورمونی

به گزارش نیوز: دمنوش های گیاهی خواص بی‌نظیری برای سلامت جسم دارند و استفاده‌ی صحیح از آن ها می‌تواند بعضی از مشکلات مربوط به عملکردهای مختلف بدن را حل کند.تعادل هورمون‌ها در هر خانمی نشان‌دهنده عملکرد صحیح بدن اوست و برهم‌خوردن تعادل آن‌ها می‌تواند سبب خستگی، ریزش مو، مشکلات قند خون ، مشکلات بارداری، تغییر خلق و خو از جمله اضطراب و افسردگی و حتی بی‌نظمی در چرخه قاعدگی شود. در ادامه این بخش با نیوز همراه باشید و با چند دمنوش‌گیاهی برای تعادل هورمونی آشنا شوید:

۱- برگ تمشک

دمنوش‌گیاهی برای تعادل هورمونی؛ دم‌کرده برگ تمشک قرمز، یک درمان گیاهی رایج در متعادل‌کردن هورمون‌های زنانه است؛ این دمنوش دارای آثار آنتی اکسیدانی است و می‌تواند به آرامش ذهن ، قلب و عضلات شما کمک کند.

دمنوش‌گیاهی برای تعادل هورمونی

دم کرده برگ تمشک، برای رفع گرفتگی‌های قاعدگی نیز موثر است و نوشیدن آن در ماه‌های آخر حاملگی نیز به خانم‌های باردار توصیه می‌شود.

البته قبل از مصرف این دمنوش در دوران بارداری حتما با پزشک خود مشورت کنید.

۲- کوهوش سیاه

از دمنوش کوهوش سیاه، اغلب برای درمان علایم یائسگی مثل گر‌ گرفتگی، احساس خستگی و تعریق بیش‌ازحد استفاده می‌شود. این گیاه برای از بین‌بردن حالت‌های سندروم پیش از قاعدگی و دیسمنوره (درد‌های قاعدگی) نیز موثر است.

کوهوش سیاه، به متعادل‌کردن استروژن کمک می‌کند و سبب تعادل هورمون‌های بدن می‌شود؛ البته مصرف این دمنوش در دوران شیردهی و بارداری ممنوع است.

>>>بیشتر بخوانید:

علت افزایش وزن زنان در قاعدگی چیست!

۳- زنجبیل

دمنوش‌گیاهی برای تعادل هورمونی؛ دمنوش زنجبیل یک نوشیدنی شگفت‌انگیز برای تعادل هورمون‌های شماست؛ با نوشیدن زنجبیل علایم متداول مربوط به سندروم پیش از قاعدگی، نوسانات خلقی و سردرد در شما کاهش می‌یابد. حتی اگر در دوران قاعدگی حوصله دم‌کردن زنجبیل را نداشتید، می‌توانید به عنوان ادویه از آن در غذای روزانه خود استفاده کنید.

دمنوش‌گیاهی برای تعادل هورمونی

۴- تخم شنبلیله

تخم شنبلیله حاوی‌ فیتواستروژن‌هاست که به تعادل استروژن‌ها در بدن کمک می‌کند. مطالعات جدید نشان می‌دهد که شنبلیله در رفع دیسمنوره‌ها نیز موثر است .

۵- ریشه گل قاصدک

دمنوش‌گیاهی برای تعادل هورمونی؛ ریشه گل قاصدک، سرشار از استروژن‌های گیاهی است و علاوه بر تعادل هورمون‌ها نقش مهمی در سم‌زدایی بدن دارد، همچنین به جلوگیری از یبوست و  بهبود گوارش شما کمک می‌کند. دم‌کرده‌ ریشه‌ گل قاصدک را در دوران قاعدگی می‌توانید مصرف کنید.

دمنوش‌گیاهی برای تعادل هورمونی

۶ – دونگ کوئی

گیاه دونگ‌کوئی، در طب سنتی چینی بسیار مورد استفاده است. دم‌کرده‌ این گیاه را، به عنوان دارویی برای متعادل‌کردن هورمون‌های زنانه به کار می‌برند.  دونگ کوئی، سطح استروژن را متعادل می‌کند و باعث می‌شود علایم شایع یائسگی و سندروم پیش از قاعدگی در خانم‌ها کاهش یابد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=152361

ثبت نظر

-