قلعه‌نویی: ذوب‌آهن روی ارسال «پفکی» و بدون موقعیت گل زد

  • کد خبر : 15155
  • 10 اسفند 1398 - 2:44
قلعه‌نویی: ذوب‌آهن روی ارسال «پفکی» و بدون موقعیت گل زد

به گزارش نیوز، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از تساوی یک – یک تیمش مقابل ذوب‌آهن گفت: تیم ما از نطر روحی و روانی واقعا از یکشنبه (روز بازی با پرسپولیس) تحت فشار بوده و از ساعت ۲ روز یکشنبه که وارد لابی شدیم تا الان تیم ما از هر نظر تحت فشار است.

وی اضافه کرد: از همه بازیکنان تلاش می‌کنم که با همه مشکلاتی که وجود داشت، فوتبال خوبی بازی کردند. ذوب‌آهن تیم بزرگی است و امروز بدون موقعیت به ما گل زد. فوتبال، امروز ما را تنبیه کرد، وقتی در نیمه اول موقعیت‌های ۱۰۰ درصد را گل نکنید، در آخر بازی با این اتفاقات تنبیه می‌شوید. در نیمه اول بازی خوب بود، ولی در نیمه دوم خیلی خوب نبود و شاید دلیلش هم نبودن تماشاگران بود. در استفاده از موقعیت‌ها پراشتباه بودیم و در صحنه پنالتی هم اشتباه بچه‌گانه‌ای داشتیم. وقتی بازیکنان کار به این سادگی را نمی‌توانند انجام دهند، باید ۲ امتیاز را از دست بدهیم.

قلعه‌نویی درباره اینکه انتظارات از محمدرضا حسینی خیلی بالاتر بوده، اما عملکرد خیلی خوبی در این بازی به نمایش نگذاشت، عنوان کرد: یک تیم یا یک بازیکن نمی‌تواند ۳۰ بازی را یک مدل انجام دهد، شاید یک بازیکن چند بازی خوب باشد و در یک بازی روز خوبش نباشد، ولی این بازیکن امروز بد نبود و ما می‌خواستیم با تعویض‌ها ترکیب را هجومی‌تر کنیم. همه تعویض‌ها رو به جلو بود. حسینی بازیکن باکیفیتی است، ولی ممکن است یک روزی در حد واندازه‌های خودش نباشد.

سرمربی سپاهان در واکنش به اینکه در این بازی عمکرد خط دفاعی سپاهان قابل قبول نبود، گفت: قبول دارم که در این بازی اشتباهات بچه‌گانه‌ای وجود داشت، ولی مدافعان بزرگ دنیا هم اشتباه می‌کنند. در صحنه پنالتی هم یک ارسال بلند که به قول قدیمی‌ها «پفکی» بود، رقم خورد، اما ما با یک اشتباه بچه‌گانه پنالتی دادیم.

قلعه‌نویی درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر با وجود شیوع بیماری کرونا، تصریح کرد: هم بخش دولتی و هم بخش اجرایی فوتبال باید جوابگوی فوتبال باشند. الان برای برگزاری این بازی ما هستیم و عوامل اجرایی که ۲۰۰ نفر هستند. چه کسی باید جوابگو باشد؟ الان خانم شیخی (فوتسالیست قمی) فوت کرده و باید به خانواده ایشان تسلیت بگوییم. برای این است که دیر اطلاع‌رسانی شده است. اینکه پرواز‌ها قطع و قرنطینه انجام نشده است. جان انسان‌ها خیلی مهم نیست و می‌خواهند فقط کار خودشان انجام شود. الان کنفدراسیون فوتبال آسیا ۴ بازی نمایندگان ایران را در آسیا تعطیل کرده و اگر ادعای فوتبال دارید چرا از آن‌ها الگوبرداری نمی‌کنید؟

وی درباره آخرین وضعیت کی‌روش استنلی، یادآور شد: امروز می‌توانستیم کی‌روش را بازی دهیم، ولی ریسک نکردیم. الان مشکل ما اشتباه و بدشانسی است. وقتی محبی تک به تک را گل نمی‌زند، باید گل بخوریم. برای ذوب‌آهن احترام زیادی قائل هستیم، ولی فکر نمی‌کنم پیام نیازمند یک بار هم به زمین خورده باشد. این مسائل جزیی از فوتبال است و اگر قرار باشد از موقعیت‌ها استفاده نکنید باید تنبیه شوید.

یی درباره اینکه سپاهان مانند بازی با السد دو نیمه متفاوت داشت، خاطرنشان کرد: گلر ذوب‌آهن روز خوبی داشت. ذوب‌آهن تیم بزرگی است و بازیکنان خوبی دارد و نتایج خوبی هم گرفته است. گلر ذوب هم روز خوبی داشت. شما آمار نیمه دوم را پیدا کنید و ایجاد موقعیت‌ها را ببینید. باز هم می‌توانستیم در نیمه دوم گل بزنیم، ولی اشتباه ما این بود در ۵ دقیقه آخر خط هافبک‌مان خیلی توپ‌های ساده را لو داد. این دیگر دست منِ قلعه‌نویی نیست و وقتی بازیکن با تجربه توپ را به راحتی لو می‌دهد دیگر نمی‌توان کاری کرد. ۵ دقیقه آخر را قبول دارم، ولی در نیمه دوم خوب بودیم.

وی درباره عملکرد محسن‌الغسانی اظهار داشت: تیم‌های خارجی بازیکنان خارجی زیادی می‌گیرند و بازیکنان‌شان جا‌به‌جا می‌شوند، ولی این بازیکنان به زمان بیشتری برای هماهنگی آماده شدند. از روزی به مشکل خوردیم که ابتدا عزت‌الله پورقاز و بعد از آن ولسیانی و مهدی‌زاده را از دست دادیم. اینقدر در نیم فصل اول گفتند سپاهان نظم دفاعی دارد که ۳ بازیکن خط دفاعی‌مان مصدوم شدند. البته الان شایان و طیبی خوب بازی می‌کنند، ولی اگر ساختار دفاعی ما حفظ می‌شد ما دیگر این اشتباهات بچگانه را نداشتیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15155

ثبت نظر

-