متوسط سن مبتلایان به کرونا در خوزستان ۵۲ سال است

  • کد خبر : 15097
  • 10 اسفند 1398 - 0:36
متوسط سن مبتلایان به کرونا در خوزستان ۵۲ سال است

کد خبر: ۱۴۴۷۹۱

تاریخ انتشار: جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۸:۵۰

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: متوسط سن مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان ۵۲ سال است.

به گزارش نیوز به نقل از نیوز سید مهدی حسینی زاده عصر جمعه با اشاره به آخرین جزییات از تلاش ها برای کنترل کرونا ویروس در سطح استان و آمار مبتلایان اظهار داشت: تاکنون ۱۱ نفر در استان خوزستان به کرونا ویروس کووید مبتلا شده اند که متاسفانه ۲ نفر از آن ها جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود:هشت نفر از این افراد هم اکنون در بیمارستان های سطح استان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند و یک نفر از آن ها نیز ترخیص شده اما در منزل تحت مراقبت قرار گرفته است.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: ۱۱ نفر مبتلا به ویروس کرونا شامل سه بیمار در اندیمشک ، سه بیمار در آبادان، دو بیمار در شوشتر و سه بیمار در شهرستان های اهواز ، دزفول و هندیجان هستندکه ۲ نفر فوت شده نیز مربوط به شهرستان های اندیمشک و شوشتر می باشند.

وی گفت: ۲ فرد فوت شده شامل یک مرد ۳۰ ساله ساکن اندیمشک و یک مرد ۵۵ ساله ساکن شهرستان شوشتر بوده که به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از کرونا ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

حسینی زاده تصریح کرد: از ابتدای هفته جاری تاکنون ۱۶۷ بیمار دارای مشکلات تنفسی و مشکوک به ویروس کرونا به بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان خوزستان مراجعه کرده که از این تعداد تنها آزمایش ۱۱ مورد مثبت بوده و مابقی آن آنفولانزا ، شبه آنفولانزا و یا سندرم تنفسی بوده اند.

وی گفت: در عین حال کادر پزشکی استان این افراد را نیز تحت مراقبت و درمان قرار داده و به مرور و ببهود وضعیت آن ها از بیمارستان مرخص می شوند.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکید کرد: این ویروس که به تازگی با منشا چین پیدا شده یک ویروس ناشناخته است و در حال حاضر تنها راه مقابه با آن رعایت بهداشت فردی و حضور نیافتن در اجتماعات و محافل عمومی است.

وی اظهار امیدواری کرد با تعهد خانواده ها به خود قرنطینگی و نیز توجه به دستورالعمل های صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان بهداشت جهانی به زودی بر این بیماری شدیدا مسری فائق آییم.

حسینی زاده در عین حال گفت: هفته پیش رو همچنان که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد هفته سختی است که شهروندان در کنار اقدامات وزارت بهداشت باید نهایت همکاری را انجام داده و از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و با ماندن در منازل خود از گسترش و انتقال این بیماری جلوگیری کنند.

بیماری جدید کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده و با این مورد آخر، تعداد آنها به هفت مورد رسیده‌ است؛ این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود؛ این ویروس در معمولی‌ترین حالت باعث سرماخوردگی می‌شود و نشانه‌های ابتلا به آن در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

کرونا مثل سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون بیشتر از سه درصد مبتلایان نیست.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15097

برچسب ها

ثبت نظر

-