یکه‌تازی عسگری در کاراته وان اتریش

  • کد خبر : 15090
  • 10 اسفند 1398 - 0:20
یکه‌تازی عسگری در کاراته وان اتریش

یکه‌تازی عسگری در کاراته وان اتریش

به گزارش نیوز، سومین مرحله از رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۲۰ از صبح امروز (جمعه) در سالزبورگ اتریش آغاز شد. در رقابت‌های وزن ۷۵ ــ کیلوگرم، بهمن عسگری در دور اول با نتیجه یک بر صفر از سد یاهیرو تسونری از استرالیا گذشت و در ادامه پس از تساوی صفر ــ صفر مقابل توماس سور از فنلاند، در هانتی به برتری رسید.

عسگری در دور سوم نیز با نتیجه یک بر صفر از سد جو کلاوای از انگلیس گذشت تا به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. او در این مرحله به مصاف آرمان التیمور از ترکیه رفت و پس از تساوی ۴ ــ ۴، با قانون سنشو (کسب امتیاز نخست) مقابل حریف خود به برتری رسید تا روند درخشش خود در سال ۲۰۲۰ را همچنان تداوم ببخشد.

نخستین المپین کاراته ایران، پیش از این در سه تورنمنت سال ۲۰۲۰ موفق به کسب دو مدال طلا و یک مدال برنز شده بود و روز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه برای کسب سومین مدال طلای خود در سال ۲۰۲۰ باید به مصاف استانیسلاو هورنا از اوکراین برود.

در همین وزن علی‌اصغر آسیابری ابتدا با نتیجه ۸ بر صفر مقابل سام پلومین از بلژیک پیروز شد و در دور دوم نیز با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل رمیجیوس جورجیلاتیس از لتونی به پیروزی رسید.

آسیابری در دور سوم به مصاف استانیسلاو هورنا از اوکراین رفت و در دیداری نزدیک پس از تساوی ۶ ــ ۶ با قانون سنشو (کسب امتیاز نخست) مغلوب حریف خود شد، اما با برتری کاراته‌کای اوکراینی مقابل لوئیجی بوسای ایتالیایی در دیدار نیمه‌نهایی، آسیابری به جدول شانس مجدد راه یافت.

در وزن ۵۵ ــ کیلوگرم بانوان هم طراوت خاکسار ابتدا در دور نخست با نتیجه ۶ بر یک از سد کاترین کمپبل از کانادا گذشت، اما در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب ویکتوریا سیمانیکوآ از اسلواکی شد. با صعود کاراته‌کای اسلواکی به دیدار نهایی، خاکسار به جدول شانس مجدد راه یافت تا شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=15090

ثبت نظر

-