پارک پروانه؛ دیدنی شگفت انگیز و زیبا در مالزی

 • کد خبر : 14958
 • 09 اسفند 1398 - 20:16

برای آن دسته از افرادی که اهل مسافرت و گردش و تفریح هستند، تنظیم برنامه برای سفر مسئله بسیار مهمی است که لازم بوده توجه خاصی بدان شود. در این مقاله قصد کردیم تا از میان جذابیت های دیدنی کشور مالزی، پارک پروانه کوالالامپور را برای شما شرح دهیم. پس، اگر تمایل دارید از باغ پروانه کوالالامپور اطلاعات فراوانی حاصل کنید، پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه خواندن این مقاله را از دست ندهید. این پارک جز برترین پارک ها در کشور مالزی بوده و توریست های بسیاری خود را از نقاط گوناگون گیتی به این پارک می رسانند تا بتوانند از نزدیک آن را مشاهده کنند. با شجاعت می توان گفت که باغ پروانه کوالالامپور بهشتی از پروانه هایی است که با رنگ های متنوع در آن مشغول به پرواز هستند و زیبایی بی نظیری بدان بخشیده اند.

پارک پروانه کوالالامپور

ویژگی های پارک پروانه ها

یکی از ویژگی های مهم و جالب این پارک موقعیت مکانی آن است که درست مجاور باغ گیاه شناسی و باغ پرندگان کوالالامپور واقع شده و شما در صورت تمایل می توانید از این مکان های گردشگری هم دیدن کنید. پارک پروانه ها که همانند جنتی از پروانه های رنگارنگ بوده، چیزی حدود ۷۵۰۰ متر مربع وسعت دارد و با همراهی و تلاش متصدیان مجموعه به وسیع ترین پارک پروانه بدل گردیده که دارای گونه های متفاوتی از پروانه های کوچک و بزرگ هست، به طوریکه چیزی بیش از ۵ هزار پروانه مختلف در پارک پروانه کوالالامپور وجود دارند و همانطور که قبلاً گفته شد، امکان مشاهده از نزدیک این پروانه ها وجود دارد و به نوعی این پروانه ها نسبت به انسان ها اهلی شدند، حتی این امکان وجود دارد که یکی از آن ها بر روی دست یا شانه هایتان بنشینند که در این صورت سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و صحنه زیبا و دیدنی را با دوربین عکاسی ثبت نمایید. معمولا باغ پروانه کوالالامپور برای آن دسته از خانواده هایی که بچه کوچک دارند می تواند گزینه مناسبی باشد، چرا که یک مکان جذاب برای سرگرمی آن ها هست. نکته قابل توجه دیگری که در مورد این پارک دیده شده، این است که شما می توانید از پروانه و حشراتی که در پارک هستند، عکس بگیرید و برای خود به یادگار داشته باشید. در پارک پروانه کوالالامپور هدف صرفا مشاهده پروانه ها نیست، بلکه امکانات دیگری هم برای بازدیدکنندگان وجود دارند که از جمله آن ها می توان به بازدید از موزه حشرات، موزه ماهی ها و خرید از فروشگاه ها اشاره کرد.

ویژگی های پارک پروانه های کوالالامپور

کارهای جذابی که در پارک پروانه ها می توان انجام داد

بازدید از موزه حشرات

در صورت تمایل می توانید پس از تماشای پارک پروانه کوالالامپور، به موزه حشرات پارک بروید. در موزه حشرات مجموعه های بسیاری از بندپایان و حشرات وجود دارد که دیدنشان جالب خواهد بود و در کنار تماشای این مجموعه می توانید اطلاعات جالبی از زندگی این حشرات کسب کنید. پیشنهاد ما به افرادی که علاقمند به حشرات و موجودات ۶ پا هستند، بازدید از این موزه در پارک پروانه است. البته قابل ذکر است که علاوه بر حشرات می توانید سوسک، جیرجیرک، آخوندک و چوبک سانان را در این موزه از نزدیک مشاهده نمایید؛ البته بیشتر این حشرات به صورت غیر زنده هستند، اما قسمت هایی هم وجود دارند که شما می توانید مجموعه ای از حشرات زنده را در آن مشاهده کنید. به عنوان مثال، یک محفظه شیشه ای در ورودی موزه حشرات قرار گرفته که شماری کرم ابریشم در درون آن دیده می شوند که مشغول حرکت هستند و اگر شانس با شما یار باشد، می توانید نظاره گر بیرون آمدن پروانه ها از پیله باشید.

 • بازدید از موزه حشرات در پارک پروانه های کوالالامپور
 • دیدن پروانه های زیبا

 • همانطور که قبلتر هم ذکر شد، در این باغ پروانه کوالالامپور چیزی بیش از ۵ هزار پروانه زیست می کنند و به طور کلی این باغ ۱۲۰ گونه مختلف را در دل خود جای داده است. اکثر این پروانه ها بومی کشور مالزی و مناطق استوایی به شمار می آیند. بد نیست بگویم که زیستگاه اصلی این پروانه ها جنگل های گرمسیری و بارانی بوده و به همین منظور، در پارک قسمت هایی به صورت درخت های بلند و سرخس مختلف تعبیه شده اند و خانه پروانه ها در میان این درخت ها و گیاهان قرار دارد. لازم هست بدانید که پارک پروانه کوالالامپور محوطه روباز ندارد.
 • دیدن پروانه های زیبای پارک پروانه های کوالالامپور

 • عکاسی از پروانه ها

 • پیشنهاد ما برای کسانی که به عکاسی با بزرگنمایی بالا راغبند، پارک پروانه ها بوده که به جرات می توان گفت این پارک یکی از جذاب ترین جاها برای اینگونه عکاسی به شمار می آید، بنابراین اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، فرصت را از دست ندهید و سری به این پارک بزنید؛ لازم نیست حتما از لنز ماکرو و حرفه ای برای عکاسی بهره ببرید، بلکه قادر خواهید بود به سادگی از لنزهای معمولی و دوربین های کامپکت برای عکاسی بهره مند شوید. در عکاسی، انتخاب مکان یکی از مهمترین نکاتی بوده که لازم است توجه خاصی بدان شود در پارک پروانه شما قادر هستید تا به قسمت گل و میوه ها مراجعه کنید. در این قسمت معمولا ظرف هایی از گل و میوه ها دیده شده که معجون آب و عسل را رویشان می پاشند. این کار موجب می شود پروانه ها به سمت این گل و میوه ها جذب شوند و بر روی آن ها بنشینند. این امکان وجود دارد که در لحظاتی چندین پروانه در یک لحظه و در یک مکان در کنار هم جمع شوند که سوژه بسیار جذاب برای عکاسی است.
 • عکاسی از پروانه ها

 • جهت عکاسی بهتر از پروانه ها چند نکته مهم وجود دارد

 • -به همراه داشتن لنز ماکرو و یا اکستنشن تیوب.
 • -اطمینان از کافی بودن حافظه و باتری دوربینی که برای عکاسی استفاده می کنید. (اگر رم و باتری اضافه هم دارید با خود داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت تری به عکاسی مشغول شوید.)
 • -نکته مهم دیگری که باید به آن توجه شود، زاویه تابش نور برای عکاسی بوده که بهترین آن معمولا زاویه تابش مستقیم هست.
 • -انتخاب یک مکان مطلوب و نزدیک به گل ها و مستقر شدن در آنجا برای عکاسی از پروانه ها نکته مهمی است. با این کار دیگر لازم نیست پروانه ها را دنبال کنید و با این کار خودتان را خسته کنید.
 • -سریع بودن در عکاسی از پروانه ها امر بسیار مهمی است، چرا که پروانه ها معمولا فعالیت بالایی دارند و گل ها به واسطه نسیم و حرکت پروانه ها تکان می خورند، پس حرکت تند شما در این کار بسیار مهم است.
 • -به شما سفارش می کنم تا تنظیم iso خود را روی ۴۰۰ گذاشته و سرعت شاتر دوربین را هم زیاد کنید.
 • جهت عکاسی بهتر از پروانه ها چند نکته مهم وجود دارد
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=14958

برچسب ها

ثبت نظر

-