نویدکیا مدرک A ندارد

  • کد خبر : 145751
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۴۹
نویدکیا مدرک A ندارد

به گزارش خبرورزشی، با استعفای امیر قلعه‌نویی صحبت از حضور محرم نویدکیا در رأس کادر فنی تیم سپاهان است؛ همان مربی‌ای که تماشاگران بعد از شکست سپاهان در برابر نساجی نام او را فریاد زدند، اما باشگاه بعد از این اتفاق اعلام کرد در دو هفته باقی‌مانده تکسیرا دستیار امیر قلعه‌نویی، طلایی‌پوشان سپاهان را هدایت خواهد کرد. این بدین معنی است که باشگاه سپاهان به دنبال مطالعه و برنامه‌ریزی بیشتر برای انتخاب سرمربی است و شاید گزینه نهایی باشگاه کسی غیر از محرم نویدکیا باشد. دیروز حتی در فضای مجازی نام برانکو هم به میان آمد که در حال حاضر هدایت تیم ملی عمان را برعهده دارد.
اما محرم برای اینکه منعی برای حضور روی نیمکت تیم سپاهان به عنوان سرمربی نداشته باشد باید در روز‌های آتی و پیش از شروع لیگ برتر در کلاس A ثبت نام کند؛ براساس قوانینی که از سوی کمیته آموزش کنفدراسیون فوتبال آسیا وضع شده در این برهه از زمان همه اعضای کادر فنی تیم‌های لیگ برتری باید دارای مدرک A باشند. این یعنی به زودی برای سرمربیان در تیم‌های لیگ برتری به مدرک حرفه‌ای ارتقا پیدا خواهد کرد که به نظر می‌رسد زمان اجرای این قانون در فصل ۲۰۲۱ باشد. این قانون ابتدا در لیگ قهرمانان آسیا و در ادامه در لیگ‌های ملی اجرایی خواهد شد. نویدکیا در سال ۹۷ کلاس B را در اصفهان سپری کرد، اما بعد از آن در هیچ یک از کلاس‌های مربیگری شرکت نکرد. محرم به تازگی و بعد از سفر اسکوچیچ به سپاهان دیداری با سرمربی تیم ملی داشت که نشان می‌دهد اتفاقات روز فوتبال را دنبال می‌کرده؛ محرم در ابتدای فصل حضور در کادر فنی سپاهان را به عنوان دستیار قبول نکرد.
در خصوص حضور برانکو در تیم سپاهان باید به این نکته مهم اشاره کرد؛ او برای حضور در این تیم علاوه بر جلب رضایت فدراسیون فوتبال عمان باید باشگاه پرسپولیس را به پرداخت مالیاتش متقاعد کند. آن‌طور که از شواهد امر پیداست باشگاه پرسپولیس ۴ فصل مالیات قرارداد برانکو را پرداخت نکرده و این مربی در صورت سفر به ایران در بازگشت با مشکل مواجه خواهد شد. مشکلی که برای اکثر مربیان خارجی پیش می‌آید.
به هر صورت دو هفته باقی‌مانده تا پایان لیگ فرصت خوبی است که باشگاه سپاهان با مطالعه سرمربی جدید خود را انتخاب کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=145751