آیا می‌توان با کمک هوش مصنوعی COVID-19 را پیش بینی کرد؟

  • کد خبر : 14572
  • 09 اسفند 1398 - 3:58

نیوز: استفاده از هوش مصنوعی در حال حاضر در بسیاری از صنایع رواج پیدا کرده است. از ادغام فناوری در وسایل نقلیه خودران برای امنیت ، تا استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برای بهبود تبلیغات. اما آیا با استفاده از هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی می توان به پیش بینی شیوع ویروس هایی مانند COVID-۱۹ کمک کرد؟

به گزارش نیوز به نقل از انتخاب، از زمانی که اولین موارد ویروس در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ مشاهده شد، تا امروز، این ویروس از ووهان چین به ۳۴ کشور در سراسر جهان گسترش یافته است.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که جهان باید برای عالم گیری کروناویروس آماده شود. این ویروس می تواند از طریق شخصی به شخص دیگر از طریق قطرات تنفسی منتقل شود. درواقع کافی است که فرد آلوده سرفه یا عطسه کند. مطابق اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، علائم شایع این بیماری شامل مشکلات تنفسی ، تب ، سرفه ، تنگی نفس و درد عضلانی است. در موارد شدیدتر ، عفونت می تواند باعث ذات الریه ، سندرم حاد شدید تنفسی ، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.”

اکنون توسعه دهندگان هوش مصنوعی اظهار داشته اند که فناوری می تواند برای نشان دادن علائم نامحسوس بیماری مفید باشد. درواقع تکنولوژی می تواند قبل از پزشکان بفهمد که مشکلی در بدن بیمار وجود دارد. افزون بر این، هوش مصنوعی می تواند به مؤسسات پزشکی هشدار دهد که چه  تعداد  از افراد، احتمالا ناقل یا مبتلا هستند و دو یا چهار هفته قبل از شیوع بیماری در منطقه ای مشخص به سیستمهای بهداشتی هشدار دهد.

این تشخیص سریع به نوبه خود می تواند به پزشکان فرصت دهد برای معالجه، درمانی موثر انتخاب کنند و به مردم اطلاعات بهتری بدهند.  از آنجایی که ویروس همچنان در حال گسترش است ، اکنون از هوش مصنوعی برای کمک به پیش بینی محل  بعدی حمله ویروس در جهان استفاده می شود. این فناوری به منظور شناسایی و نظارت بر شیوع ویروس ، از طریق اخبار و اطلاعات مربوط به ترافیک هوایی می گردد.


این مطلب برایم مفید است
۰


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=14572

ثبت نظر

-