قوت قلب استقلال به استقلال!

  • کد خبر : 145669
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۶:۴۰
قوت قلب استقلال به استقلال!

خبرورزشی/ مجید ابونوری؛ همین آغاز کار باید یک «بارک الله» درست و حسابی به فرهاد مجیدی گفت. تحسینی که به شوق و علاقه‌ و کوشش او مربوط است. استقلال در جاده موفقیت گام برمی دارد. و دلیلش کاملا واضح است؛ آنها رابطه فکری درستی با مربی شان دارند و سر تمکین مقابل فرامینش فرود می آورند. ایام خوش است و حالا حالا‌ها قرار نیست پرتو آن ناپدید شود.

مجیدی و بازیکنانش ظاهرا درحال عادت به این وضعیت هستند. دیدن بازی استقلال، نشان می‌دهد در حالش بهبودی حاصل شده و آرامش در فضای تیمی این تیم موج می‌زند.

***

از امیرقلعه نویی سوال می‌کنیم؛ سپاهان چه برنامه مشخصی برای نزدیک شدن به دروازه استقلال داشت؟ سپاهان وقتی گل اول را خورد، شروع به پس رفتن کرد، زیرا حرکات شاگردان مجیدی بسیار دقیق بود! سپاهان افتان و خیزان خود را می کشید.
اما برای یگانه پرش فرجامی اش زور کافی نداشت. شاگردان قلعه نویی آنقدر گیج شده بودند که نجات خود را در دویدن بی ثمر می دیدند، درصورتی که استقلال با بستن کانال‌ها و تعداد نفرات بالا در دفاع، اجازه هرگونه خطری را از روی دروازه خود دور کرده بود.
تیم قلعه نویی زود «جا» می ماند. زود «باز» می شود و با کوچکترین فشار، تمرکز دفاعش از هم می‌پاشید.
نگاه پریشان قلعه نویی با دقت شاگردانش را می پایید. آشکارا دیده می‌شد که امید آنها از ارائه یک بازی هدفمند و یا اقلاً، چشمه‌ای از بازی امیدوار کننده، منجر به یأس می‌شد و همه اینها «امیر» و تیمش را به سمت یک نتیجه ناامیدکننده دیگر رهنمون ساخت! سپاهان قلعه نویی مدتهاست در لاک خود فرو رفته است. انگار در مکانی نهان شده و قصد بیرون آمدن ندارد.
سپاهان با قلعه نویی در بازی‌های زیادی سر به هوا بود. به سر به هوا بودن خو کرده بود! قلعه نویی مدتهاست؛ تیمش را لنگ لنگان، با ساق‌های پردرد و چشم‌های خواب زده به میدان می‌فرستد؛ او راهی را رفت که پایانش جز این نبود!
***
استقلال با فرهاد مجیدی سخت به موفقیت خود علاقه نشان می‌دهد و همان حالتی دارد که باید!
و چقدر تماشایی است! اینکه یک تیم درست بازی می‌کند و خود و هوادارانش را از دیدنش سرذوق‌ می‌آورد. یادتان باشد این همان تیمی است که تاچندهفته قبل خوب بازی نمی‌کرد و خوب نتیجه نمی‌گرفت!

حالا هم بازی اش به چشم می‌آید و هم نتایجش! رفتار بازی «استقلال مجیدی» پسندیده است وسرسختانه خوب بازی می‌کند.
در چند بازی اخیر استقلال اثری از جمود و خشک مغزی دیده نمی‌شود. نتایج استقلال به «استقلال» قوت قلب می‌دهد و آنها را برای آینده در امان نگه می‌دارد. 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=145669