مصرف ماهی با چه چیزهایی مضر است؟/ماهی را با خرما و عسل بخوریم؟

  • کد خبر : 144325
  • 24 فروردین 1400 - 10:46
مصرف ماهی با چه چیزهایی مضر است؟/ماهی را با خرما و عسل بخوریم؟

نیوز: یکی از نکات بسیار کلیدی و مهم در حوزه تغذیه و حفظ سلامتی، آگاهی از تاثیر مضر مواد غذایی بر یکدیگر است به این معنی که مصرف برخی مواد غذایی با هم و در یک وعده غذایی می‌تواند بسیار خطرناک باشد.  از طرفی مصرف بعضی غذاها با هم خیلی مفید است. یکی از این موارد پرهیز، مصرف گوشت ماهی با نوشیدنی ها مانند ماست یا دوغ است.  مصرف همزمان ماهی با این خوراکی‌ها بسیار خطرناک است و می‌تواند منجر به مشکلات و عوارض شدیدی برای انسان شود.

ماهی با چه چیزی خورده نشود

یکی از این موارد پرهیز، مصرف گوشت ماهی با برخی اقلام غذایی مانند ماست یا دوغ است که می‌تواند منجر به مشکلات و عوارض شدیدی برای انسان شود. خوردن همزمان ماهی و ماست مخصوصاً در وعده شام می‌تواند بسیار پرعارضه باشد.

ضعف شدید، افزایش احتمال سکته، تحلیل قوای جنسی، برص، لک و پیس، سردی معده، افزایش احتمال ابتلاء به MS، ناراحتی‌های عصبی تنها برخی از عوارض خوردن ماهی همراه ماست است.

در توضیح چرایی این مسئله باید گفت که گوشت ماهی به‌لحاظ طبع، سرد و تر است و در صورت مصرف همزمان آن با ماست که آن نیز سرد و تر است، باعث غلبه شدید سردی و تری در بدن شده و عوارضی را که در بالا به آن اشاره شد، به همراه خواهد داشت. همچنین مصرف. همزمان ماهی با تخم‌مرغ نیز بسیار مضر است.

پس در مصرف ماهی باید دقت داشت:

ماهی هرگز همراه ماست یا دوغ مصرف نشود.

 ماهی را با چی بخوریم

ماهی حتماً همراه مصلحات آن (خرما، عسل، گردو، زنجبیل، ادویه‌جات گرم، ماهی به‌صورت شکم‌پر) خورده شود.

مصرف ماهی بیشتر باید در فصل تابستان و فصول گرم سال باشد.

ماهی در وعده غذایی ناهار مصرف شود و از مصرف آن در وعده شام پرهیز شود.

افراد با طبع سرد (افراد بلغمی و سوداوی) از خوردن زیاد ماهی به‌شدت پرهیز کنند.

هرگز همراه ماهی، آب ننوشید.

بعد از ماهی چه بخوریم؟

همچنین متخصصان تغذیه، مصرف ماهی با لیموترش را نیز توصیه می‌کنند، چون نه تنها لیمو طعم بهتری به گوشت ماهی می‌دهد، بلکه ویتامین C موجود در آن به جذب آهن ماهی کمک می‌کند. البته باید توجه داشت که مصرف مقادیر زیاد چاشنی‌هایی چون لیموترش و انواع ترشی‌ها به‌همراه ماهی به‌دلیل آنکه هر دو طبع سردی دارند به‌خصوص برای سرد مزاجان توصیه نمی‌شود، چون ضمن اینکه سبب بی‌حالی، ضعف و هضم سخت غذا می‌شود، تشدیدکننده بیماری‌های سرد همچون روماتیسم، آلزایمر، افسردگی است.

 اگر ماهی. به خصوص شب‌هنگام خورده شود و با مصلحاتش همچون. خرما، گردو، عسل، روغن بادام شیرین، کنجد. زنجبیل، آویشن یا به همراه ادویه‌جات با طبع گرم خورده نشود. یکی از عوامل تشدیدکننده ام‌اس و سکته خواهد بود.

بهترین چاشنی ماهی، آب نارنج و سیر است که هم فواید. بی‌شمار و هم طبع گرمی دارند. 

در طب سنتی، مصرف تخم‌مرغ. و شیر و هر گوشت دیگری به همراه ماهی. منع شده، زیرا تولید سودا می‌کند و بر خلق و خوی افراد. تأثیر منفی گذاشته و سبب تشدید. بیماری‌های مزمن، افسردگی و یبوست می‌شود.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=144325

ثبت نظر

-