پشتیبانی شرکت‌های نفتی از ترامپ در انتخابات آمریکا

  • کد خبر : 143096
  • 20 مرداد 1399 - 4:20
پشتیبانی شرکت‌های نفتی از ترامپ در انتخابات آمریکا
به گزارش افکارنیوز،

در حالی که شرکت‌های آمریکایی تاکنون برای کمک مالی به جو بایدن در مبارزات انتخاباتی تنها ۲۵۶ هزار دلار پول تخصیص داده‌اند، اما آمارها نشان می‌دهند تاکنون ۴ برابر این مبلغ از سوی نفتی‌ها به ترامپ کمک شده است. بر همین اساس شرکت‌های نفتی آمریکایی تاکنون حدود یک میلیون دلار به کمپین ترامپ کمک کرده‌اند. 

اخبار اقتصادی- بر اساس آمارهای موجود تا ابتدای ماه آگوست دونالد ترامپ  از شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی این کشور ۹۳۶٫۱۵۵ هزار دلار کمک مالی دریافت کرده است. 

در حالی شاهد کمک ۴ برابری شرکت‌های نفتی و گازی به ترامپ در برابر بایدن هستیم که این فاصله در انتخابات قبلی بسیار کمتر بود، به گونه‌ای که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا در حالی ترامپ ۱٫۲ میلیون دلار از نفتی‌ها کمک گرفت که هیلاری کلینتون هم حدود یک میلیون دلار کمک مالی دریافت کرده بود. 

بنا به اعلام مرکز سیاست‌های پاسخگو آمریکا در صدر شرکت‌های نفتی و گازی که به ترامپ کمک کرده‌اند، صنایع کوک قرار دارند. 

از دیگر شرکت‌های نفتی که پول‌های هنگفتی به ترامپ کمک کرده اند می‌توان به شرکت‌های بزرگی نظیر شورون، ماراتن پترولیوم، انرژی ترنسفر، اگزون مبیل و همچنین کونوکو فیلیپس اشاره کرد. البته از آن طرف هم دونالد ترامپ، از زمان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت‌های خوبی از شرکت‌های نفتی و گازی داشته است. به گونه‌ای که مناطق فدرال را برای حفاری‌های آنها باز کرده و پروژه خط لوله انتقال نفت کی‌اف‌تون را که در زمان اوباما ممنوع شده بود، دوباره به راه انداخت. 

البته اجرای این پروژه هنوز هم با موانع جدی به خصوص از سوی فعالان محیط زیست روبروست، اما دولت ترامپ همچنان بیش از هر دولت دیگری در تاریخ آمریکا به حمایت از صنایع نفتی و گازی این کشور ادامه می‌دهد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=143096