کرونا و توصیه‌هایی برای رانندگان تاکسی و اتوبوس؛ مراقب این نکات باشید

  • کد خبر : 14242
  • 08 اسفند 1398 - 16:58
کرونا و توصیه‌هایی برای رانندگان تاکسی و اتوبوس؛ مراقب این نکات باشید

کد خبر: ۱۴۴۷۲۹

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۲:۰۳

رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها گروهی هستند که در معرض خطر هستند و در عین حال اگر خودشان هم با ویروس کرونا درگیر باشند، اصولی را باید رعایت کنند.

به گزارش نیوز: توصیه‌هایی برای مراقبت از افرادی که از تاکسی و اتوبوس استفاده می کنند وجود دارد که بخشی از آن به رانندگان آن‌ها باز می‌گردد. رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها گروهی هستند که در معرض خطر هستند و در عین حال اگر خودشان هم با ویروس کرونا درگیر باشند، اصولی را باید رعایت کنند:

رانندگان اتوبوس و تاکسی باید توجه داشته باشند که از ماسک‌های  N۹۵ استفاده کنند. این ویروس می تواند توسط سرفه یا دست زدن به دیگران منتقل شود.

مراقب پول‌های نقد باشید

هنگام استفاده از تاکسی و اتوبوس، ما اغلب از پول نقد استفاده می‌کنیم. این ویروس از طریق تماس با پول‌هایی که توسط سرنشین‌های آلوده جابه‌جا شده‌اند، منتقل می‌شود. در این مورد برای حفظ سلامت سرنشینان و رانندگان، توصیه به شستن مداوم دست‌های رانندگان می‌کنند. ژل و اسپری الکل نیز در این شرایط موثر است.

از ماسک صورت استفاده کنید

در حین شیوع ویروس کرونا، به همه رانندگان تاکسی حین تعامل و رانندگی با مسافران توصیه می‌شود که از ماسک محافظ صورت استفاده کنند.

بالا بردن آگاهی در زمینه کنترل و پیشگیری از ویروس واگیردار تنفسی کرونا

با توجه به شیوع کرونا در کشور، آگاهی افراد در زمینه این ویروس اهمیت بسزایی در کنترل آن دارد. اگر هر یک از افراد توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند، بدون شک این بیماری تحت کنترل بیشتری خواهد بود. دست دادن، روبوسی، در آغوش گرفتن و کارهایی مانند آن قطع شود و رانندگان برای سلامت خود و سرنشینانشان ماسک استفاده کنند. مخصوصاً در فضای تاکسی که فاصله افراد از یکدیگر کم‌تر یا حدود دو متر است، این مراعات‌ها بسیار حیاتی است. این ویروس از راه تنفس نیز انتقال پیدا می‌کند و می‌تواند تا دو هفته پنهان بماند. بنابراین با دانش و آگاهی بالاتر، مسائل را تا حد ممکن برای خود کاهش دهید. در این زمینه اگر هر یک از رانندگان علائم مربوط به ویروس کرونا را احساس کردند، بدون درنگ برای آزمایش تشخیصی اقدام کنند.

دستورالعمل کوتاهی را پرینت بگیرید

به منظور ایجاد فرهنگ رعایت موارد ایمنی در زمان شیوع ویروس کرونا، نکات کوتاهی از قبیل شستشوی دست‌ها و دست ندادن را پرینت بگیرید و روی صندلی بچسبانید. چنانچه مسافری نکات ایمنی را رعایت نکرد، با احترام به او تذکر دهید و سلامت خود و دیگران را به خطر نیندازید.

به شایعات توجه نکنیم 

در شرایط شیوع کرونا و اخبار ضد و نقیض، آرامش روانی افراد بسیار اهمیت دارد. با دامن زدن به شایعات شرایط را سخت‌تر نکنیم. همواره آرامش روانی بیشتر یکی از ارکانی است که می‌تواند در بحران‌ها راهگشا باشد.

منبع: نیوز

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=14242

برچسب ها

ثبت نظر

-