آلمان، به آماده باش کرونایی درآمد

  • کد خبر : 13922
  • 08 اسفند 1398 - 8:31

به گزارش نیوز به نقل از خبرآنلاین ،تارنمای شبکه دویچه وله گزارش داد: چند مورد دیگر از تایید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان گزارش شده است. اوضاع در ایتالیا، اتریش و اسپانیا نیز نگران کننده اعلام شده است. دولت آلمان خود را برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری آماده می‌کند.

بر این اساس یک زوج آلمانی در منطقه هاینزبرگ واقع در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان به علت مشاهده نشانه‌های ابتلا به بیماری کرونا به بیمارستان دانشگاه دوسلدورف منتقل شده‌اند. نتیجه معاینات صورت گرفته بر روی این دو نفر حکایت از ابتلای یکی از آن‌ها به بیماری کرونا دارد.

گفته می‌شود که حال جسمانی این بیمار که مردی ۴۷ ساله است، بسیار وخیم بوده و به او تنفس مصنوعی داده می‌شود. هنوز روشن نیست که این فرد کجا و از چه طریقی مبتلا به ویروس بیماری کووید-۱۹ (کرونا) شده است. همسر او و یکی دیگر از بستگانش نیز تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند.

در پی انتشار این خبر، اعلام شده است که کودکستان‌ها و مدارس در منطقه هاینزبرگ آلمان تعطیل خواهند بود. حتی احتمال می‌رود که شبکه ترابری عمومی و از جمله اتوبوس‌ها و قطارها در این منطقه به حالت تعطیل در آید.

پیش از آن گفته شده بود که فردی در ایالت بادن‌وورتمبرگ آلمان پس از بازگشت از سفر ایتالیا مبتلا به بیماری کرونا شده است. این فرد جوانی ۲۵ ساله‌است که اخیرا به میلان سفر کرده بود. او پس از بازگشت از ایتالیا به علت مشاهده علائم مربوط به سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه کرده بود. پس از معاینات نخستین، احتمال ابتلای او به بیماری کرونا تایید شده است.

روز سه‌شنبه اخباری مربوط به موارد ابتلای شهروندان به بیماری کرونا در کشورهای اتریش، کرواسی، اسپانیا و سوئیس نیز منتشر شد. همچنین در غرب جزیره تفریحی تنریف اسپانیا هتلی با هزار مسافر و از جمله شماری از گردشگران آلمانی در حالت قرنطینه قرار گرفته است.

در همین حال در شمال ایتالیا چهار نفر دیگر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند و به این ترتیب، شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۱۱ نفر رسیده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13922

ثبت نظر

-