چه بلایی سر بهترین خط دفاع لیگ آمد؟

  • کد خبر : 13730
  • 08 اسفند 1398 - 1:26
چه بلایی سر بهترین خط دفاع لیگ آمد؟

به گزارش نیوز، استقلال در لیگ هجدهم با سیزده گل خورده در سی بازی رکورد بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر را زد، یعنی میانگین کمتر از نیم گل خورده در هر بازی. اما این فصل و تا اینجای کار آبی‌ها در ۲۰ هفته ۲۱ گل دریافت کرده‌اند که به‌طور میانگین بیش از یک گل در هر بازی است. چه بلایی بر سر بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر آمد؟
***
پیش از شروع لیگ نوزدهم دعوای تمدید قرارداد‌ها در استقلال شروع شد و با مهدی رحمتی و پژمان منتظری کاپیتان‌های اول و دوم استقلال تمدید نکردند و خسرو حیدری هم خداحافظی کرد. آرمین سهرابیان نیز توسط استراماچونی اخراج شد تا چهار عنصر دفاعی بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر به یک باره تغییر کنند. بعد از رفتن این چهار نفر خط دفاعی استقلال تقویت نشد تا آبی‌های تهرانی به رده «نهم» بهترین خط دفاع سقوط کنند. استقلال در کلین‌شیت‌ها هم افت عجیبی کرد. تیمی که بیشترین کلین‌شیت هجدهم را داشت در حال حاضر از ۲۰ بازی فقط ۴ کلین‌شیت دارد و تنها پیکان، پارس‌جنوبی و شاهین شهرداری از استقلال کمتر کلین‌شیت کردند. دریافت گل در هر بازی یعنی شما باید از پیش برای زدن دو گل در هر بازی آماده باشید که از نظر فنی منطقی نیست، ولی استقلال این سبک را انتخاب کرده است و در لیگ نوزدهم بار‌ها در دقایق پایانی به دلیل عدم توانایی کلین‌شیت امتیازات زیادی را از دست داده است!

در ادامه نگاهی به کلین‌شیت‌های استقلال می‌اندازیم:
استقلال در ۲۰ بازی ۴ کلین‌شیت برابر سایپا، پارس جنوبی، صنعت نفت و شهرخودرو ثبت کرد که هر چهار تیم در جدول بهترین خطوط حمله در نیمه پایین جدول قرار دارند و نباید فراموش کرد که پارس جنوبی هم گل سالم به استقلال زد، ولی داور آفساید گرفت و اگر آن بازی را حساب کنیم آبی‌پوشان تهرانی حالا کمترین کلین‌شیت فصل را داشتند.

نکته جالب دیگری که باید در خصوص کلین‌شیت‌های استقلال مورد بررسی قرار گیرد نفرات قلب خط دفاع هستند. در هر چهار کلین‌شیت استقلال زوج عارف غلامی و دانشگر حضور داشتند و چشمی و یزدانی با بازی در کنار این دو نفر هر کدام در یک کلین‌شیت سهیم بودند و این یعنی هر وقت غلامی و دانشگر را استقلال با هم در اختیار ندارد باید بی‌خیال گل نخوردن شود.

استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم فقط در مرحله پلی‌آف و رقابت با تیم‌های درجه سه و چهار آسیا گل نخورد و در مرحله گروهی هیچ کلین‌شیتی ندارد تا مشخص شود اوضاع فاز دفاع استقلال بحرانی است و مقصر اصلی هم آن کسی است که بدون جذب جایگزین با بهترین‌های فصل قبل تمدید نکرد!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13730

ثبت نظر

-