انتخابات فدراسیون، فیفا و AFC را حساس کرد

  • کد خبر : 13685
  • 08 اسفند 1398 - 0:03
انتخابات فدراسیون، فیفا و AFC را حساس کرد

به گزارش نیوز، انتخابات فدراسیون فوتبال طبق برنامه‌ریزی در شرایطی قرار است در تاریخ ۲۵ اسفند برگزار شود که در روز‌های اخیر اخباری درباره احتمال تعویق انتخابات به سال آینده و اصلاح اساسنامه در محافل ورزشی منتشر شده است.

تاکنون البته مدیران فدراسیون فوتبال واکنشی برای تأیید یا تکذیب این احتمال نداشته‌اند. از صحبت‌های مسئولان وزارت ورزش هم به خوبی مشخص است که مسئولان درنظر دارند انتخابات در همان تاریخ تعیین‌شده برگزار شود.

از طرفی دیگر به صورت رسمی اعلام شده مدیران بازنشسته طبق قوانین، اجازه شرکت در انتخابات ریاست و نایب‌رییسی فدراسیون را ندارند و این در حالی است که مسئولان فوتبال تأکید دارند بر اساس اساسنامه قانون بازنشستگی، در اساسنامه فدراسیون لحاظ نشده و طبق قوانین فقط مدیران بالای ۶۵ سال حق حضور در انتخابات را نداشته‌اند که برایند ثبت‌نام از نامزد‌ها نیز بر اساس همین قانون با هماهنگی وزارت ورزش انجام شده است.

در کنار این شرایط عجیب، حالا برخی منابع از ورود فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به پرونده انتخابات فدراسیون و سرنوشت نامعلوم اساسنامه فوتبال ایران خبر می‌دهند.

اخیراً سعید آذری عضو مجمع فدراسیون و مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان از یک اتفاق بسیار مهم در ارتباط با تدوین اساسنامه جدید برای فوتبال ایران توسط فیفا در ماه‌های اخیر پرده برداشت، موضوع سرنوشت‌سازی که از سوی هیچ مرجع درباره‌اش شفاف‌سازی نشده است.

حالا، اما در آستانه انتخابات شنیده می‌شود فیفا پیگیر سرنوشت و مراحل تأیید، تصویب و اجرای اساسنامه جدید فوتبال کشورمان شده است و همین مسئله ممکن است مقدمات ابطال انتخابات فدراسیون را به خاطر سرنوشت نامعلوم این اساسنامه فراهم کند.

به هر صورت اگر فشار و پیگیری فیفا و AFC به شکلی جدی باشد که اساسنامه جدید تدوین شده، باید به تصویب مجمع فدراسیون برسد و اجرایی شود، آن وقت تمام معادلات انتخابات بر هم می‌خورد و فوتبال ایران هرچه سریعتر باید روند تصویب اساسنامه جدید و برگزاری مجدد انتخابات با اساسنامه جدید را در دستور کار خود قرار دهد.

اخیراً تعدادی از اعضای مجمع فدراسیون هم خواستار اصلاحات اساسی در اساسنامه فعلی فدراسیون که تأییدیه فیفا و هیئت دولت را ندارد، شده‌اند.

در چنین شرایطی حالا جامعه فوتبال ایران باید منتظر واکنش مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش به پیگیری فیفا و AFC درباره اساسنامه جدید و تاثیر آن بر انتخابات ۲۵ اسفند باشند.

فعلاً باید منتظر ماند و دید این شایعات درباره ورود فیفا تایید می‌شود یا خیر.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13685

ثبت نظر

-