شدت بالای ابتلا به کرونا در ۶ استان

  • کد خبر : 136310
  • 14 مرداد 1399 - 2:32
شدت بالای ابتلا به کرونا در ۶ استان

کد خبر: ۱۵۹۸۲۲

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۲:۲۵

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین گزارش تحلیلی اپیدمیولوژی کووید۱۹ در ایران اعلام کرد: روند ابتلا و مرگ کرونا در استان‌های زنجان، لرستان، اردبیل، فارس، تهران و آذربایجان شرقی شدت بالایی دارد.

به گزارش نیوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه با انتشار شماره ۵۲ گاه شمار اپیدمیولوژی ایران و با تحلیل داده های اپیدمی کووید۱۹ در هفته منتهی به ۱۰ مرداد اعلام کرد: در روند کشوری بیماری کووید۱۹ هر چند موارد ابتلا و مرگ نسبتا بالا است اما ثبات و تغییرات مختصر نزولی در آن دیده می شود، همچنین روند ثبات با شدت بالای ابتلا و مرگ در ۶ استان شامل زنجان، لرستان، اردبیل، فارس، تهران و آذربایجان شرقی و با شدت کمتر در دو استان قم و سیستان و بلوچستان مشاهده شده است.

وزارت بهداشت در این گزارش افزود: در هفته گذشته روند صعودی یا شروع پیک ابتلا در چهار استان مازندران، اصفهان، البرز و چهار محال و بختیاری و روند ثبات با تغییرات مختصر صعودی در استان یزد مشاهده شده است.

 

 

در این گزارش آمده است: داده های آماری نشان می دهد سه استان بوشهر، مرکزی و همدان اخیرا یک پیک اپیدمی را تجربه کرده اند و در استان های خوزستان، آذربایجان غربی، گلستان و خراسان جنوبی، روند ابتلا نزولی و در سه استان هرمزگان، کردستان و گیلان تغییرات مختصر نزولی به همراه روند ثبات نسبی در هفته گذشته مشاهده شده است.

 

همچنین در هشت استان ایلام، کرمانشاه، خراسان شمالی، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، خراسان رضوی و قزوین ناسازگاری داده ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی کووید۱۹ را نمی دهند و باید به این نکته توجه داشت که یک استان می تواند چندین پیک منحنی را تجربه کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=136310

ثبت نظر

-