آقای روحانی فوتبال را تعطیل کنید

  • کد خبر : 13431
  • 07 اسفند 1398 - 17:37
آقای روحانی فوتبال را تعطیل کنید

آقای روحانی! فوتبال را تعطیل کنید
وی ادامه داد: اگر بازی پرسپولیس و سپاهان برگزار نمی‌شد، دنیا به آخر می‌رسید و آیا این همه حاشیه شکل می‌گرفت؟ از آقای روحانی رئیس جمهور ایران و وزیر ورزش و جوانان خواهش می‌کنم این فوتبال را تعطیل کنند. از هرکسی که در فدراسیون قبولش دارند خواهش می‌کنم لیگ تعطیل شود. مردم گناه دارند. مگر فوتبال برای مردم نیست؟ تعطیلی لیگ خواست مردم است.

اساسنامه فدراسیون فوتبال سراپا ایراد است
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان که یکی از منتقدان اساسنامه فدراسیون فوتبال است، درباره جمع کردن ۱۰ امضا و ارائه درخواست برای اصلاح اساسنامه، تاکید کرد: اساسنامه فدراسیون سراپا ایراد است. با امضای ۱۰ عضو مجمع که آن‌را گرفته‌ایم، مجمع موظف است در اولین جلسه خود اصلاح اساسنامه را در دستور کار بگذارد. همین اساسنامه «نیم بند» فعلی می‌گوید با امضای ۱۰ عضو، مجمع موظف است رسیدگی کند.

وزارت ورزش اعلام کرد انتخابات با اساسنامه جدید برگزار نشود
آذری افزود: یکسری حقایق در فوتبال ما پنهان می‌ماند. حدود دو ماه پیش فدراسیون فوتبال نامه‌ای به وزارت ورزش می‌زند و سوال می‌کند که انتخابات با اساسنامه فعلی برگزار شود یا اساسنامه‌ای که با حضور نمایندگان فیفا تدوین شده است. آقایان در وزارتخانه هم گفتند انتخابات طبق اساسنامه قبلی برگزار شود یعنی همان که در سال ۱۳۸۶ تدوین شد. الان هم با درخواست ۱۰ عضو در مجمع پیش رو، باید اصلاح اساسنامه در دستور کار باشد نه برگزاری انتخابات.

انتخابات آئین نامه اجرایی ندارد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا این درخواست قطعاً در مجمع ۲۵ اسفند عملی می‌شود؟ گفت: حق ندارند چیزی جز این را انجام بدهند. اعضای فعلی فدراسیون حق ندارند خارج از مفاد اساسنامه عمل کنند. یکی از چالشی ترین مشکلات اساسنامه این است که برای انتخابات، آئین نامه اجرایی ندارد.

اساسنامه، موجود ناقص الخلقه است
آذری خاطرنشان کرد: اساسنامه فعلی فدراسیون مثل یک موجود ناقص الخلقه است. این اساسنامه بیشتر شبیه به ماجرای «فیل و تاریکی» در مثنوی مولوی است که هرکسی بخشی از فیل را لمس می‌کرد. درباره اساسنامه هم هرکسی برداشت خودش را دارد و به کل موضوع اشراف ندارد. این جای تعجب دارد. به نظرم در این انتخابات هرکسی به فکر این است که «از این نمد کلاهی برای خودش بدوزد».

اساسنامه ۳۰ ایراد دارد
وی در پاسخ به این سوال که اساسنامه فعلی چند ایراد دارد؟ تصریح کرد: به نظرم اساسنامه فعلی ۳۰ ایراد دارد. البته بنده در حال مطالعه اساسنامه فدراسیون استرالیا هم هستم تا تفاوت‌هایش را در بیاورم.

نمی‌توانستم در این فضا کار کنم
عضو مجمع فدراسیون فوتبال که از حضور در انتخابات این فدراسیون در بخش هیأت رئیسه انصراف داده است، درباره این اقدامش هم گفت: فضای فعلی فضایی نیست که من و امثال من بتوانند تأثیرگذار باشند. برای همین انصرافم را از شرکت در انتخابات در بخش هیأت رئیسه اعلام کردم. در حال حاضر تمام هدفم تمرکز روی آینده‌ای است که برای باشگاه فولاد ترسیم کرده‌ام.

التماس می‌کردند نامشان را بنویسیم ولی الان جواب تلفن نمی‌دهند
آذری افزود: با احترام به اعضای مجمع باید بگویم نیاز است که نگرش بعضی از اعضا نسبت به ماهیت فوتبال و عنصر تعیین کننده آن در جامعه باید تغییر کند. تا مدتی پیش یک رئیس هیأت استانی التماس می‌کرد که نامش را در فرم انتخابات قرار بدهیم ولی الان دیگر جواب ما را نمی‌دهد. حالا تصور کنید این فرد قرار است نماینده جامعه‌ای باشد که باید به آنها پاسخگو هم باشد. این افراد ماهیت خودشان را یک هفته‌ای ثابت و فکر کردند با امضای ما همه چیز تمام شده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13431

ثبت نظر

-