حال بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری چگونه است؟

  • کد خبر : 13378
  • 07 اسفند 1398 - 16:39
حال بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری چگونه است؟

کد خبر: ۱۴۴۶۲۵

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۳:۳۳

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: حال اکثر بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری خوب است.

به گزارش نیوز:  پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران گفت: از هفته پیش که اولین مورد ابتلا به بیماری کرونا در قم تشخیص داده شد شروع به تخلیه بیمارستان کردیم تا پذیرای مبتلایان به کرونا باشیم.

وی افزود: در طی این یک هفته تعدادی از هموطنانمان به دلیل مشکوک بودن به این بیماری بستری شدند و تعدادی نیز که آزمایششان مثبت بود تحت مداوا قرار گرفتند که خوشبختانه حال اکثر بستری شدگان خوب است و رو به بهبودی هستند،حتی چندین نفر از این تعداد از بیمارستان مرخص شدند.

طبرسی افزود: تعدادی نیز هستند که حال عمومی مناسبی ندارند ومتاسفانه تعدادی فوتی هم داشته‌ایم. ان‌شاءالله با اقدامات وزارت بهداشت و همکاری مردم در زمینه کنترل بیماری و رعایت نکات بهداشتی چرخه اپیدمی بیماری قطع خواهد شد و این دوره را با موفقیت سپری کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تکمیل ظرفیت بیمارستان مسیح دانشوری گفت: ما هنوز به طور کامل ظرفیتمان تکمیل نیست و به دلیل برخی امکانات ما فاز به فاز جلو می‌رویم. به طور کلی از طریق ستاد دانشگاه شهید بهشتی مواردی که به ما اعلام شود، نیاز به بستری داشته باشند را پذیرش خواهیم کرد.

رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در پاسخ به این سوال که چه کسانی بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند، گفت : این ویروس یک بیماری ناشناخته است و ما هر اطلاعی که داریم، اطلاعاتی است که در کشور چین به ما رسیده است. بیشتر افرادی که در اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند کسانی بودند که وزن بالایی داشتند یا چاقی مفرط داشتند و یا بیمارانی که بیماری‌های زمینه‌ای داشتند و بیشتر هم آقایان به طور شدید مبتلا به این ویروس خواهند شد. افراد زیر ۳۰ سال  کمتر دچار مرگ و میر خواهند شد.

وی در ادامه افزود: پزشکان و پرستاران و تیم درمانی که از این بیماران نگهداری می‌کنند به دلیل مراقبت‌های ویژه ای که انجام می‌دهند در خطر نیستند و تنها دو الی ۳ نفر از همکاران ما مبتلا به این بیماری شدند البته این افراد به شهر قم مسافرت داشتند. 

طبرسی در پایان متذکر شد: قطع و پایان این اپیدمی بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست؛ بنابراین باید حتما نکاتی که وزارت بهداشت در خصوص این بیماری اطلاع می‌دهد را بطور کامل رعایت کنند و مسافرت های غیرضروری خود را تا اطلاع ثانوی قطع کنند.

منبع: فارس

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13378

برچسب ها

ثبت نظر

-