۱۰ روش اثبات شده برای لاغر شدن سریع!

  • کد خبر : 13369
  • 07 اسفند 1398 - 16:31
۱۰ روش اثبات شده برای لاغر شدن سریع!

روزیاتو/ در حد فاصل سال های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۷، میزان چاقی در سرتاسر دنیا سه برابر شد، به طوری که تا سال ۲۰۱۷ نزدیک ۱/۷ میلیون فرد بزرگسال در دنیا وجود داشت که از اضافه وزن رنج می بردند. از این میان، بیشتر از ۶۵۰ میلیون نفر چاق بودند. این روزها حفظ سلامتی نیازمند پایبندی و صرف وقت است، دو موردی که متأسفانه اغلب ما چندان به آن ها عمل نمی کنیم. در ادامه به روش هایی می پردازیم که تأثیر آن ها در سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن اثبات شده است.

۱- قبل از غذا خوردن چیزی بخورید

تحقیقات نشان داده خوردن یک کاسه سوپ قبل از خوردن وعده های غذایی می تواند به کاهش اشتها کمک کند. احتمالاً علت آن این است که وقتی منتظر خنک شدن سوپ هستید، مجبور می شوید آن را به آرامی بخورید، مسأله ای که فرصت کافی ایجاد می کند تا مغز، هورمون ها و معده ی شما، همگی پیغام «سیری» را دریافت کنند.

۲- غذاهای خود را تند کنید

اگر عاشق غذاهای تند هستید، خبرهای خوبی برایتان داریم. مواد غذایی تند با بیشتر کردن سرعت کالری سوزی بدن، می توانند سوخت و ساز بدن را به طور موقت ۸ درصد افزایش دهند. به علاوه، مشاهدات از آن حکایت دارد که خوردن غذاهای تند، ما را ترغیب می کند آرام تر غذا بخوریم که این مسأله هم برای سوخت و ساز بدن مفید است.

۳- تنقلات سالم بخورید

بیشتر بخورید اما نه در وعده های غذایی اصلی تان. بله درست متوجه شدید. شاید فکر کنید قاعدتاً نباید تا وقتی که گرسنه نشده اید غذا بخورید، اما حقیقت آن است که اگر آنقدر صبر کنید که به شدت گرسنه شوید، این مسأله باعث می شود برای اینکه احساس سیری و رضایت کنید غذای بیشتری بخورید. به علاوه، احتمال دارد که سریع تر هم غذا بخورید، کاری که به طور قطع توصیه نمی شود.

تنقلات سالمی مثل تخم آفتابگردان، بادام و تکه های سیب را در دسترس خود بگذارید و هر چند ساعت از آن ها بخورید.

۴- بیشتر بخوابید

داشتن خواب کافی برای عملکرد بدن بسیار مهم است. در تحقیقی مشاهده شد کسانی که رژیم داشتند، وقتی به اندازه ی کافی می خوابیدند، ۶ درصد کمتر کالری مصرف می کردند.

۵- چای زیاد بنوشید

در طول روز هر زمان که احساس تشنگی کردید باید آب بخورید، اما برای دیگر مواقع چای گزینه ی بهتری است. چای (به ویژه چای سبز) حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است و می تواند به کاهش وزن کمک کند. یک فایده ی دیگر چای سبز این است که بدن را از سرطان هم حفظ می کند.

۶- از رنگ آبی استفاده کنید

تحقیقات نشان داده معمولاً وقتی تضاد رنگی میان غذا و بشقاب زیاد باشد، کمتر غذا می خوریم. محققان پی برده اند مردم در یک اتاق آبی رنگ ۳۳ درصد کمتر غذا می خورند.

۷- چند کار را همزمان انجام ندهید

وقتی همزمان چند کار را انجام می دهید، ذهن شما نمی تواند روی فقط یک موضوع تمرکز کند و دائماً از موضوعی به موضوعی دیگر پرش می کند. یکی از این موضوعات فکر غذا و خوردن است. این مسأله می تواند باعث شود فراموش کنید که رژیم هستید و به طور ناخودآگاه تنقلات بیشتری بخورید.

۸- بخندید

خنده، بدن را یک ورزش هوازی مختصر می دهد. خندیدن باعث می شود قلب تندتر بزند، مسأله ای که موجب افزایش گردش خون در بدن می شود. خنده ی زیاد به مدت یک هفته تقریباً به اندازه ی ۳۰ دقیقه وزنه زدن، کالری می سوزاند.

۹- در هوای سرد بخوابید

وقتی در هوای سرد می خوابیم، بدن چربی های ذخیره شده در شکم را می سوزاند تا بدن را گرم نگه دارد. تحقیقی نشان داد کسانی که در اتاق های با دمای حدوداً ۱۹ درجه ی سانتیگراد می خوابیدند، در مقایسه با کسانی که در اتاق های گرم تری می خوابیدند، ۷ درصد بیشتر کالری می سوزاندند.

۱۰- چراغ ها را خاموش کنید

شاید عجیب به نظر برسد، اما محققان آمریکایی پی برده اند حضور در مکان های تاریک می تواند وزن بدن را کاهش دهد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13369

برچسب ها

ثبت نظر

-