اسکوچیچ: فوتبال ایران شبیه به هرج و مرج سازمان یافته است

  • کد خبر : 13292
  • 07 اسفند 1398 - 14:39
اسکوچیچ: فوتبال ایران شبیه به هرج و مرج سازمان یافته است

به گزارش نیوز و به نقل از وکرنیجی، تیم فوتبال ایران در ۲۵ سال گذشته توسط چهار مربی کروات هدایت شده است؛ استانکو پوکلپوویچ، تومیسلاو ایویچ، میروسلاو بلاژویچ و برانکو ایوانکوویچ. اما اکنون آن‌ها یک وارث جدید برای کروات‌ها دارند، دراگان اسکوچیچ ۵۱ ساله، مربی پیشین رجیکا وظیفه دارد ایران را به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ هدایت کند. علاوه بر ریِکا، اسکوچیچ در دوران مربیگری خود در العربی، النصر، ملوان، فولاد، خونه‌به‌خونه و صنعت نفت مربیگری کرده است و اکنون جانشین مارک ویلموتس مربی سابق بلژیک روی نیمکت ایران شده است.

چطور به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شدید؟
من سال‌ها در اینجا مربیگری کردم و فکر می‌کنم در درجه اول این باشد که فوتبال ایران را خیلی خوب می‌شناسم و این دلیل مهمی باشد.

چند سال در ایران زندگی می‌کنید؟
من الان پنج سال است که در ایران زندگی می‌کنم. در شمال و در جنوب ایران زندگی کردم. قبل از آن در کویت و عربستان سعودی کار کردم. در امارات بازی کردم، بنابراین من خاورمیانه را می‌شناسم. پیش داوری‌ها و قضاوت‌های نادرست زیادی درباره ایرانیان وجود دارد، اما این کاملاً نادرست است. ایرانیان مردم شگفت انگیزی هستند. ماشین‌هایی در ایران هستند که مثل کرواسی خیلی‌ها آرزوی آن‌ها را دارند. رستوران‌ها در ایران پر هستند. موزیک همه جا است. من فکر نمی‌کنم مردم ایران را به اندازه کافی بشناسید که من از این بابت بسیار متاسفم، زیرا این کشور تاریخ بسیار خوبی دارد. من با سفیر کرواسی دیدار کردم و او درباره ارتباطات بین کروات‌ها و ایرانی‌ها خیلی به من گفت، در اینجا احساس خوبی دارم. ایران عادی‌ترین کشور است.

بنابراین، زندگی در این کشور را دوست دارید؟
می‌توانم بگویم که من به دور دنیا سفر کرده ام، اما برای من ایران مهمان نواز‌ترین کشور است که من در آن حضور داشته ام. من این را نمی‌گویم، چون اکنون در اینجا هستم. واقعاً درست است. مردم شما را به راحتی می‌پذیرند. من مشکلی ندارم، در اینجا احساس امنیت بیشتری نسبت به برخی از کشور‌های غربی دارم. من به زندگی آن‌ها عادت کردم. فقط شاید ترافیک مشکل بزرگی باشد. فوتبال آن‌ها کمی شبیه به هرج و مرج سازمان یافته است. مثل ترافیکشان.

آیا غذای آن‌ها را دوست دارید؟
در اینجا ارتباط زیادی با کباب وجود دارد و کباب معروف دارد و گوشت زیادی خورده می‌شود. هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین غذای ما باشد، زیرا ما انتخاب‌های بیشتری داریم، اما در اینجا هم خوب است. عادت کردم و مشکلی ندارم.

از شما در راس تیم ملی ایران چه انتظاری دارند؟
شرط این است که تیم از مرحله انتخابی صعود کند. تیم ملی ایران در موقعیتی غیرقابل جبران است، زیرا قبل از ورود من دو بازی را از دست داد. اما امیدوارم همه چیز خوب شود و نتیجه خوبی کسب کنم.

حتما در این مدت سخت کار کرده اید؟
البته. به دلیل اینکه زمان زیادی وجود ندارد. در دو سه روز بازی‌های زیادی را تحلیل کردم. من قبلاً تصویری واضح داشتم و اکنون کمی عمیق‌تر به تجزیه و تحلیل بازی می‌پردازم، زیرا اکنون این کار من است. من هر روز ساعت ۱۲، ۱ بعد از ظهر تجزیه و تحلیل می‌کنم. حال سوال اینجاست که ما در مورد چه چیزی تصمیم خواهیم گرفت. ما می‌دانیم کجا خوب هستیم و کجا بد هستیم. ما بررسی کردیم و اکنون در جستجوی راه حل هستیم.

آیا شما از باشگاهی که در رده چهارم قرار دارد به تیم ملی رفتید؟
بله، من در صنعت نفت آبادان بودم، باشگاهی که قبلاً در آن‌ها حضور داشتم را توانستم به خوبی هدایت کنم و بهترین نتایج تاریخ شان را کسب کردم.

چطور می‌توانید فوتبال ایران و کرواسی را با هم مقایسه کنید؟
آن‌ها کیفیت دارند. آن‌ها بهترین تیم ملی آسیا هستند و در رقابت‌های جهانی حضور دارند. ایران کشوری امیدوارکننده است، مردم عاشق فوتبال هستند و فقط کار را می‌طلبد. در اینجا کار‌های زیادی وجود دارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13292

ثبت نظر

-