گوشی های آینده هوآوی بروزرسانی اندروید را دریافت می کنند

  • کد خبر : 13234
  • 07 اسفند 1398 - 13:34
گوشی های آینده هوآوی بروزرسانی اندروید را دریافت می کنند

محدودیت هایی که قرار است از سوی گوگل روی محصولات آتی هوآوی به دلیل تحریم های ایالات متحده آمریکا اعمال شود، باعث سوتفاهم هایی برای کاربران شده و برخی کاربران تصور می کنند محصولات آتی هوآوی به روزرسانی اندروید را دریافت نخواهند کرد که تصوری اشتباه است.

مدتی پیش شرکت گوگل محدودیت هایی را در خصوص استفاده گوشی های جدید هوآوی از سرویس های موبایلی این شرکت (GMS) ایجاد و اعلام کرد به دلیل این محدودیت ها، امکان تجهیز گوشی های جدید هوآوی به پلی استور و برخی اپ های اختصاصی گوگل وجود ندارد.

این نکته را در نظر داشته باشیم که تمامی گوشی هایی که پیش از اعمال محدودیت های دولت آمریکا به بازار عرضه شده اند، بدون هیچ مشکل و مانعی امکان استفاده از سرویس ها و اپلیکیشن های شرکت گوگل نظیر نقشه، جی میل، یوتیوب و پلی استور را دارند و این موضوع صرفا مربوط به گوشی های آتی هوآوی خواهد بود.گوشی های آینده هوآوی

هوآوی برای گوشی های جدید خود نیز راهکار مناسبی در نظر گرفته و آن HMS یا سرویس موبایلی هوآوی است که با استور اختصاصی هوآوی یعنی App Gallery تکمیل می شود.

همچنین در رابطه با به روزرسانی های امنیتی، گوشی های جدید هوآوی این به روزرسانی ها را نیز دریافت خواهند کرد. همین حالا نیز بسیاری از گوشی هایی که در گذشته عرضه شده بودند به روزرسانی اندروید ۱۰ و رابط کاربری EMUI 10 را دریافت کرده اند. به دلیل متن باز بودن سیستم عامل اندروید، محدودیتی بابت به روزرسانی به نسخه های آتی اندروید وجود نخواهد داشت، بلکه صرفا محدودیت ها مربوط به سرویس GMS خواهد بود.گوشی های آینده هوآوی 2

آینده گوشی های هوآوی

هوآوی با سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری برای راه اندازی مارکت App Gallery و همچنین سرویس های موبایلی هوآوی (HMS)، به دنبال رقابت با غول های این حوزه یعنی اپل (اپ استور) و گوگل (پلی استور) است و تاکنون توانسته ده ها هزار اپلیکیشین و توسعه دهنده را همراه خود کند.

به این ترتیب، گوشی های هوشمند جدیدی که پس از اعمال محدودیت های ایالات متحده آمریکا روانه بازار شده اند، به طور پیش فرض از اپلیکیشن های HMS استفاده می کنند.

باید در نظر داشت که HMS دارای تمامی قابلیت ها و توانایی های بالقوه سرویس های هوآوی نظیر پلتفرم ابری است. طبق آمار و ارقام منتشر شده برنامه های HMS تا به الان موفق شدند رضایت کاربران را به دست بیاورند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13234

برچسب ها

ثبت نظر

-