پرفروش‌ترین خودروهای دنیا در سال ۲۰۱۹

  • کد خبر : 13122
  • 07 اسفند 1398 - 10:46
پرفروش‌ترین خودروهای دنیا در سال ۲۰۱۹

به گزارش نیوز به نقل از پدال، این ماشین در سال ۱۹۶۶ برای سلطه بر بازار خودروی دنیا متولد شد و در سال ۲۰۱۹ بسیار به رکورد فروش ۵۰ میلیون دستگاه در سراسر جهان نزدیک شده است. نسل دوازدهم کرولا که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد نیز در سه نسخهٔ سدان، هاچ‌بک و استیشن با پیشرانه‌های قدرتمند و نمونه‌های هیبریدی در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا عرضه شده و قصد دارد موفقیت نیاکان خود را ادامه دهد.

کرولا تنها خودرویی است که در هر پنج قارهٔ دنیا تولید می‌شود و تویوتا آن‌را در کارخانه‌های مختلفی در سراسر جهان شامل برزیل، کانادا، چین، هند، پاکستان، آفریقای جنوبی، ایالات‌متحده، تایوان، تایلند، ویتنام، ترکیه و ونزوئلا روی خط تولید دارد. کرولا سال‌ها است که در صدر لیست پرفروش‌ترین خودروهای دنیا قرار دارد و سهم آن از کل بازار خودروی دنیا چیزی بین ۱٫۳ تا ۱٫۵ درصد بوده است. سهم بازار کرولا در سال ۲۰۱۹ نیز ۱٫۴ درصد بوده است.

در رتبهٔ دوم پرفروش‌ترین خودروهای دنیا نیز مثل قبل پرفروش‌ترین پیکاپ تاریخ یعنی فورد سری F قرار گرفته است. این پیکاپ ۴۵ سال است که پرفروش‌ترین خودروی بازار ایالات‌متحده محسوب می‌شود و از سال ۲۰۱۶ نیز عنوان دومین خودروی پرفروش دنیا را هم به خود اختصاص داده است. سری F در سال ۲۰۱۹ نیز با اختلاف و حاشیهٔ امنیت خوبی در جایگاه دوم قرار گرفته است. البته فروش این پیکاپ محبوب ۱٫۱ درصد در سال ۲۰۱۹ کاهش داشته است که این می‌تواند به دلیل افزایش سن آن باشد. به همین دلیل فورد هم‌اکنون در حال آماده‌سازی نسل جدید سری F است که اولین عضو این خانوادهٔ یعنی F150 به‌زودی رونمایی خواهد شد.

در جایگاه سوم نیز یکی دیگر از تاریخ‌سازان صنعت خودروسازی یعنی تویوتا رافور قرار دارد تا سه سکوی پرفروش‌ترین خودروهای دنیا در اختیار ماشین‌های نمادین تاریخ باشد. رافور یکی از اولین کراس‌اوورهای دنیا محسوب می‌شود و کلاسی که امروزه بشدت محبوب شده را به‌نوعی این ماشین بنیان نهاد. رافور برای اولین بار ۲۱ سال پیش به بازار آمد و هم‌اکنون در بهترین شرایط در کل تاریخ خود قرار دارد. این کراس‌اوور ژاپنی از سال ۲۰۱۸ عنوان سومین خودروی پرفروش دنیا را در اختیار دارد و از سال ۲۰۱۰ تاکنون جایگاه خود را ۱۴ پله ارتقاء داده است.

پرفروش‌ترین خودروهای دنیا در سال ۲۰۱۹


رتبه

خودرو

فروش ۲۰۱۸

فروش ۲۰۱۹

کاهش/افزایش

۱ تویوتا کرولا ۱,۱۸۷,۶۴۵ ۱,۲۲۴,۹۹۰ ۴٫۱
۲ فورد سری F ۱,۰۸۱,۲۷۲ ۱,۰۷۶,۵۵۱ -۱٫۱
۳ تویوتا رافور ۸۳۷,۴۸۶ ۹۳۱,۸۵۲ ۱۱٫۷
۴ هوندا سیویک ۸۳۳,۱۲۳ ۸۲۱,۳۷۴ -۰٫۳
۵ هوندا CR-V ۷۴۴,۳۸۷ ۸۱۸,۹۸۱ ۱۲٫۰
۶ فولکس‌واگن تیگوآن ۷۹۱,۱۱۱ ۷۴۱,۲۹۷ -۷٫۶
۷ دوج رم ۶۲۳,۴۷۷ ۷۳۱,۸۹۵ ۱۷٫۴
۸ تویوتا کمری ۶۶۹,۱۳۰ ۶۹۰,۷۲۹ ۳٫۱
۹ فولکس‌واگن گلف ۷۹۰,۵۶۷ ۶۸۷,۶۶۴ -۱۲٫۹
۱۰ شورلت سیلورادو ۶۵۱,۱۹۱ ۶۴۴,۰۱۳ -۱٫۵


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=13122

ثبت نظر

-