ترامپ برنامه‌ای برای مقابله با کرونا ندارد

  • کد خبر : 12825
  • 07 اسفند 1398 - 0:07
ترامپ برنامه‌ای برای مقابله با کرونا ندارد

به گزارش نیوز به نقل از فارس؛ «چاک شومر»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا امروز سه‌شنبه از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور به دلیل بی‌برنامگی در مقابله با ویروس کرونا انتقاد کرد. 

شومر در ادامه جدل‌هایش با ترامپ بر سر برنامه مقابله با کروناویروس امروز سه‌شنبه پیامی در شناسه کاربری‌اش در توئیتر منتشر کرده است. 

ترامپ لحظاتی قبل در توئیترش نوشته بود: «چاک شومر گریان دارد فقط بنا به دلایل تبلیغاتی این گلایه را مطرح می‌کند که من باید جهت آمادگی برای مقابله با کرونا ویروس ۲.۵ میلیارذد دلار بودجه درخواست کنم. اگر درخواست چنین بودجه‌ای می‌کردم می‌گفت چه خبر است؟ او از ممنوعیت‌های مسافرتی که من در ابتدای کارم وضع کردم هو خوشش نمی‌آمد. من درست می‌گفتم. او بی‌کفایت است.»

چاک شومر ۳ دقیقه بعد از این توئیت در جواب ترامپ نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم. به بی‌کفایتی او اشاره کردم؛ برنامه‌ای برای مقابله با کروناویروس ندارد. او تیم امنیت جهانی بهداشت در شورای امنیت ملی را منحل کرده، قصد دارد بودجه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری را تا ۱۶ درصد کاهش دهد و حتی یک نفر را برای نظارت بر مقابله با ویروس کرونا تعیین نکرده است.»

پیش از این رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند دولت دونالد ترامپ از کنگره به منظور مقابله با ویروس کرونا درخواست بودجه داده اما این درخواست با مقاومت‌ دموکرات‌ها مواجه شده است.

بنا بر گزارش پایگاه «هیل» که تمرکز ویژه‌ای روی اخبار مربوط به کنگره آمریکا دارد، دولت دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه (به وقت واشنگتن) از کنگره درخواست بودجه «حداقل ۲.۵ میلیارد دلاری» برای مقابله با ویروس کرونا کرده است. 

از نظر این رسانه آمریکایی، «این درخواست نشان می‌دهد که دولت (ترامپ) در تلاش برای تقویت کردن پاسخ خود به این ویروس است، ویروسی که در حال گسترش به تعداد بیشتری از کشورهاست».

بنا بر گزارش هیل، درخواست کاخ سفید از کنگره برای این بودجه به سرعت با «مقاومت دموکرات‌ها» مواجه شده است.

«نیتا لووی» رئیس دموکرات کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: «بدبختانه، درخواست دولت ترامپ برای تامین بودجه اضطراری، برای حفاظت از آمریکایی‌ها در برابر شیوع ویروس مرگبار کرونا کافی نیست».

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12825

ثبت نظر

-