وایتکس خانگی برای ضد عفونی کردن لوازم آلوده مناسب است

  • کد خبر : 12794
  • 06 اسفند 1398 - 23:05
وایتکس خانگی برای ضد عفونی کردن لوازم آلوده مناسب است

کد خبر: ۱۴۴۵۱۰

تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۵:۰۹

یک متخصص ویروس شناسی گفت: استفاده از وایتکس خانگی برای ضدعفونی کردن لوازم آلوده و وسائل منزل مناسب است.

 به گزارش نیوز: طلعت مختاری آزاد روز سه شنبه در «سمپوزیوم کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹»  با بیان اینکه در گذشته در مجامع علمی کمتر به کرونا ویروس ها توجه می شد، افزود: شست‌شوی مکرر دست‌ها، ضد عفونی کردن سطوح و وسایل آلوده با استفاده از الکل ۷۰ درصد، وایتکس خانگی و استفاده از دستمال کاغذی هنگام عطسه و سرفه،  مهمترین راه جلوگیری از انتقال ویروس کرونا است.

وی استفاده از ماسک های جراحی را برای کادر درمان توصیه کرد و گفت: استفاده از ماسک برای شهروندان در صورت عدم رعایت نکاتی همچون مدیریت پسماند، تعویض به موقع و حفظ بهداشت، نه تنها کمک کننده نیست  بلکه ممکن است خود عامل انتقال بیماری نیز باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۷۰ درصد ویروس های نوپدید از حیوانات به انسان ها منتقل می شوند و  کرونا به معنای تاج است، کرونا ویروس ها زیر میکروسکوپ به برگ شباهت دارند و به خاطر شباهت به تاج یونانی به این نام شناسایی شده اند.

این متخصص با بیان اینکه اگر بیش از یک قاره با یک ویروس درگیر شوند، آن بیماری پاندمی محسوب می شود، گفت: احتمال درمان این ویروس وجود دارد اما هنوز دارویی برای آن به دست نیامده است.

مختاری با بیان اینکه ویروس جدید کرونا به لحاظ ژنومی ۹۶ درصد شبیه به خفاش است، افزود: کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹، اندازه بسیار بزرگی دارد و ۸۰ درصد به ویروس سارس شباهت دارد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که تاکنون ۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و ۱۵ نفر فوت کرده‌اند.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: مبتلای قطعی تا ظهر امروز ٣۴ نفر شامل قم ١۶، تهران ٩،  فارس ١، مازندران ٢، گیلان ٢، نیشابور ١،  البرز ۲ و قشم ١ بوده اند.

وی ادامه داد: این افراد از مسافرانی بودند که از قم به این مناطق رفتند یا سابقه سفر به قم را داشتند.

منبع: نیوز

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12794

برچسب ها

ثبت نظر

-