پرسنل هتل های تهران در مقابله با کرونا آموزش دیدند

  • کد خبر : 12780
  • 06 اسفند 1398 - 22:33
پرسنل هتل های تهران در مقابله با کرونا آموزش دیدند

کد خبر: ۱۴۴۵۰۹

تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۵:۰۳

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از آموزش پرسنل هتل ها برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا از میهمانان خارجی، خبر داد.

به گزارش نیوز:  ایاد بهادری منفرد، اظهار داشت: مجموعه همکاران معاونت امور بهداشتی از ستاد معاونت امور بهداشتی تا سطح خانه‌های بهداشت با تمام توان در جهت مقابله با بیماری کرونا در تلاش هستند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه با تاکید بر اهمیت آموزش پرسنل برای مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: در این راستا سمپوزیوم کشوری کرونا توسط معاونت امور بهداشتی دانشگاه با همکاری مرکز تحقیقات عفونی و مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت برگزار شد و به منظور کاهش برانگیختگی افراد کارگاه مداخلات روانشناختی در بلایا را نیز با محوریت بیماری کرونا برگزار کردیم.

وی در ادامه با تاکید بر نقش مهم آموزش و حساس سازی عموم مردم و سازمان‌ها در خصوص پیشگیری و کنترل کرونا از برگزاری ۱۲۴۸ جلسه آموزشی توسط همکاران معاونت بهداشت، مراکز و شبکه‌های بهداشت تابعه دانشگاه تاکنون خبر داد و گفت: در این جلسات ۱۹۶۰۰ نفر از گروه‌های هدف از قبیل پرسنل شهرداری‌ها، معاونان پرورشی، سلامت و تندرستی مناطق ۲۰ گانه آموزش و پرورش استان تهران، کارگران کارخانجات، نمازگزاران، طلاب حوزه علمیه، ائمه جماعات مساجد، کانیوزن ادارات بهزیستی و مسؤولان کمپ‌ها آموزش‌های لازم را دریافت کردند. همچنین ۳۶۰۰۰ کارگر توسط کارشناسان بهداشت حرفه‌ای آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد که در راستای آموزش مطلوب و اطلاع رسانی بیشتر عمومی از رسانه‌های چاپی، مکتوب و دیجیتالی، نصب استند و بنر آموزشی، ارسال پیامک، ارسال مطالب آموزشی برای ارگان‌ها، پخش کلیپ آموزشی در ایستگاه‌های مترو و مراکز خدمات جامع سلامت استفاده شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه همچنین با اشاره به اهمیت پوشش کامل ارائه خدمات و کاهش انتقال بیماری کرونا از مسافران خارجی گفت: با هماهنگی اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران، دو جلسه آموزشی برای ۱۵۰ نفر از مدیران هتل، مسئولان بهداشتی و مسئولان خدمات ۸۰ هتل استان تهران برگزار کردیم و آموزش‌های لازم در این زمینه به شرکت کنندگان ارائه شد.

وی با اشاره به تشکیل کمپین پیشگیری و کنترل بیماری کرونا با هدف آموزش، اطلاع رسانی و حساس سازی جامعه در ستاد معاونت بهداشت و کلیه مراکز و شبکه‌های بهداشت، افزود: این کمپین در تمامی واحدهای بهداشتی تحت پوشش دانشگاه نظیر خانه بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاه‌های سلامت اجرا می‌شود.

بهادری در خصوص برپایی ایستگاه‌های موقت آموزش و اطلاع رسانی، گفت: در صورت لزوم ایستگاه‌های موقت در مناطق پرتردد و شلوغ تحت پوشش، برای اطلاع رسانی و آموزش آحاد مردم برپا می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه خاطرنشان کرد: به منظور ارائه خدمات بیشتر به بیماران، ۳ مرکز خدمات جامع سلامت به صورت ۲۴ ساعته و ۶ مرکز خدمات جامع سلامت در شهر تهران از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب به بیماران با حضور پزشک و تیم سلامت خدمات ارائه می‌کنند. همچنین ۱۸ مرکز خدمات جامع سلامت نیز آماده ارائه خدمات به صورت ۱۴ ساعته می‌باشند، تا در موقع لزوم از آنها استفاده شود.

بهادری با اشاره به اهمیت انجام هماهنگی‌های درون و برون بخشی گفت: جلسات ویدئو کنفرانس ستاد اجرایی مقابله با کرونا، هر روزه با حضور مدیران و رؤسای گروه‌های معاونت بهداشت، مدیران و رؤسای مراکز و شبکه‌های بهداشت برگزار می‌شود.

منبع: مهر

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=12780

برچسب ها

ثبت نظر

-